Tengerpartról emlékbe hazahozott homokból gyönyörűséges képeket készíthetsz! Csak egy kis ragasztó, színes papír, sok-sok fantázia, meg egy csipet jókedv kell hozzá!
Hozzávalók:
- színes papír
- papírragasztó
- homok
Tedd egy nagy tálcára a kiválasztott színes papírt. Ragasztóval készítsd el a képet. (Ha hosszú "csőre" van a tubusodnak, akkor finomabb vonalakat is tudsz húzni vele.) Mielőtt megszáradna a ragasztó, szórd be az egész képet egyenletesen és vastagon homokkal, várj pár
percet, majd finoman rázd le róla, az oda nem ragadt homokszemeket. És kész is!
Most tedd valami szellős helyre és hagyd, hogy teljesen megszáradjon. Most jöhet a következő... Egész sorozatokat is készíthetsz, megörökítve a nyár kedves emlékeit! (Ha van rá mód, akkor a kertben, vagy az erkélyen készüljön a sok műalkotás, hogy anya is boldog legyen.)
Tipp: Olyan homokképet is készíthetsz, hogy egy kartonlapot egyenletesen bevonsz ragasztóval, amíg nedves vastagon beszórod homokkal, (picit a tenyereddel meg is nyomkodhatod a tetejét), amikor teljesen megszáradt, lerázod az oda nem kötött homokszemeket, és aztán temperával festhetsz rá egy képet! Nagyon különleges hatású, dekoratív műalkotást készíthetsz így!
Jó szórakozást!
Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat
Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.
A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága
A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.
Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint
Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.
Közösségi hozzászólások: