Gipszbogárka
F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-01-23
Ezt az aranyos gipszbogárkát csak szeretni lehet! Elkészítése nagyon egyszerű! Csak műanyag kanál kell, hozzá, egy kis gipsz, festék meg fantázia! Nagyobb gyerekek egyedül is gyárthatják a bogárrajt, a pici gyerekekre csak a dekorálás örömét hagyjuk! Kitűző, vagy hűtő mágnes is lehet belőle. Remek ajándék!
Hozzávalók:
* Műanyag kanál (mindenféle méretben, formában érdemes kipróbálni, annál változatosabb bogárkákat készíthetünk.)
* gipsz
* műanyag, vagy gumi tálka a gipsz keveréséhez
* két kicsi mozgó szem
* festék
* kitűző kapocs vagy mágnes darabka
* akrillakk-spray
* ragasztó
* újságpapír
Így készül:
1. Ráfekteted a műanyagkanalat az újságpapírra. (Érdemes többet kiönteni egyszerre)
2. Kikeverjük a gipszet a keverőtálban. Kb. annyi vízre lesz szükségünk, mint amennyi a kanálkákba elfér. Addig szórjuk óvatosan a vízbe a gipszet, amíg az át nem nedvesedik nyomban. Keverjük el egy kicsit.
3. Öntsd a gipszet a kanálkákba, simítsd el a tetejét, egy vajazó késsel, ha szükséges. Gyengéden ütögesd a kanálkákat az asztallapjához párszor, hogy a buborékok a felszínre jöhessenek. Egy-két perc múlva belenyomhatjuk a gipszbe finoman a kitűző kapcsot, vagy a mágnest. Kb. fél óra alatt megköt a gipsz.
5. Finoman nyomd meg a külső peremét a műanyag kanálnak, akkor kipattan a bogárka! Vajazó késsel simítsd el a bogárka szélét.
6. Fesd ki kedved szerint! Pici gyerekek pacsmagolhatnak festékbe mártott szivaccsal, vagy az ujjacskáikkal is.
7. Le is lakkozhatjuk a festéket, ha megszáradt.
8. Száradás után ragasszuk fel a kis mozgó szemeket a bogarunkra!
Jó szórakozást!
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Szülinapok, gyerekzsúrok, játékok...
Következő hír
Farsangi ötletek gyerekeknek
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: