SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egyszerű frizuratippek elfoglalt anyukáknak

Családinet [cikkei] - 2009-07-30
Édesanyaként biztosan nap mint szembetalálod magad a feladattal, hogyan légy csinos és nőies, miközben a gyermekedről való gondoskodás szinte minden idődet lefoglalja. Ne keseredj el, találtunk neked néhány egyszerű frizurát, amelynek elkészítésére biztosan lesz időd. Nem számít, hogy rövid, vagy hosszú a hajad, biztosan megtalálod a neked megfelelőt!

Hosszú és egyenes hajból

Ilyenkor a legegyszerűbb megoldás lófarokba fogni a hajat. Amilyen egyszerű, olyan csinos is, mert sok nőnek jól áll. Nedvesítsd, majd szárítsd meg a hajadat, aztán simítsd ki hajegyenesítő vassal. Utána fogd össze egy vékony pánttal, vagy gumival a tarkódon. Végezetül csillogó hatású hajlakkal adj neki tartást.


Hosszú és hullámos hajból

Természetes hatású ragyogó hullámokat ajánlunk, amely nem tévesztendő össze a göndör hajjal. Szárítsd meg a hajad, majd permetezd be hajlakkal, majd oszd nagyobb részekre és tekerd fel nagyobb méretű hajcsavarókra. Hagyd így 20 vagy 30 percig, majd szedd ki a csavarókat és masszírozz a hajadba göndörítő habot, hogy legyen tartása a hullámoknak.


Félhosszú egyenes hajból

Mi egy könnyed bubifrizurát ajánlunk. Nedvesítsd be a hajad, majd spriccelj rá volumennövelő sprayt, hogy a frizurád különlegesen dús hatást keltsen. Végezetül szárítsd meg a hajad egy hosszúkás körkefe segítségével.


Félhosszú hullámos hajból

Készíts lágy hullámokat, amely körbeveszi az arcodat. Nedvesítsd meg a hajad, majd oszlass el rajta kevés hajhabot. Szárítsd meg diffúzoros hajszárítóval, úgy, hogy néhány tincset az ujjad köré tekersz.


Rövid és egyenes hajból

Szintén bubifrizurát ajánlunk. Simítsd ki a hajad hajkiegyenesítő krémmel, majd szárítsd meg a hajad. Végezetül használj hajkiegyenesítő vasat, hogy a végeredmény igazán sima legyen.


Rövid és hullámos hajból

Tépett, kissé vadóc frizurát javaslunk. Masszírozz a hajadba zselét, majd sodorgasd, tekergesd a fürtjeidet, amíg elégedett nem leszel az eredménnyel. Hajlakkal rögzítsd.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja