SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az arcápolásról

Singola Edit [cikkei] - 2008-08-19
Ahogyan a bőr és a haj, úgy az arc is tükrözi, mi zajlik bennünk. Nemcsak az arc mimikájából kapunk visszajelzést egy emberről, hanem az arcbőr változásaiból, reagálásából és persze az ápoltságából.
Ha valaki izgul, akkor kipirul, ha beteg, sápadt, beesett az arca, ha keveset aludt, karikás a szeme, ha folyadék és vitaminhiánya van, száraz a bőre és az ajka, de az életerő ugyancsak sugárzik az arcról, fülig ér a szája. Az első, amit egy emberből megfigyelünk az arca, tehát mindenképp előnyös, ha megfelelő ápolást kap.

Az arcon lenyomatot hagy az idő, az életmód (a dohányzás, a nem alvás, a stressz, a helytelen táplálkozás, a sok tea, kávé, alkohol), 25 éves kor körül pedig a bőr elkezd öregedni, ezeket a befolyásokat különféle módszerekkel ki lehet egyenlíteni, például öregedésgátló krémekkel, esetleg műtéti beavatkozásokkal, de sok természetes és egyszerű megoldás áll rendelkezésünkre.

Az arc tisztántartása nem elhanyagolható momentum, mert a rárakódó szennyeződéseket, a smink maradványait megfelelően el kell takarítani, hogy az arcbőr fellélegezhessen, majd pótolni kell a szükséges nedvességet és tápanyagot a bőr számára, hogy simává és rugalmassá válhasson, időnként pedig az elhalt sejteket is le kell hámlasztani, valamint maszkokkal méregteleníteni. Tehát az ápoláshoz hozzátartozik a lemosás, a hámlasztás, a tonizálás, a pakolás és a hidratálás. Fontos, hogy a bőrtípusunknak megfelelő szerekkel végezzük mindezt.

Mi jellemzi az egyes bőrtípusokat?

A normál bőr sima, puha, nem hámlik, nem szárad ki és nem zsírosodik. A száraz bőr finom, de hámlik és ráncosodásra hajlamos. A zsíros bőr fénylő, hajlamos a pattanásosodásra és mitesszerképződésre. Az érzékeny bőr finom és áttetsző, ugyancsak hajlamos a ráncosodásra. A vegyes bőrtípus az áll, az orr és a homlok sávjában zsírosabb, mint a többi részen.

Hogyan ápoljuk az egyes bőrtípusokat?


Normál bőr esetén a napi arclemosáson kívül hidratáló alkalmazása és heti egyszeri arcpakolás javasolt. Jótékony a banánpakolás: összetört banánhoz egy kis mézet keverünk.
Száraz bőrre ne használjunk szappant, hanem arclemosó tejet. Mindennap éjszakai krémmel és hetente egy - két alkalommal hidratáló pakolással kényeztessük a bőrt. Erre a típusra kedvező két evőkanál mandulaolaj és négy csepp rózsa illóolaj keveréke.
Zsíros bőrre zsiradékmentes hidratálót használjunk. Hetente radírozzuk le a bőrt, valamint mélytisztító használata is ajánlott.
Érzékeny bőrre csak alkohol- és illatanyagmentes termékeket alkalmazzunk. Kerülni kell az arcpakolást és a bőrradírt. Citromos pakolás könnyedén elkészíthető: eldörzsölünk egy citromszeletet az arcbőrön, majd leöblítjük.
Vegyes bőrtípusra könnyű lemosókat és nem zsírosító hidratálókat érdemes használni. Hetente jó a bőrradírozás, de leginkább a T-vonalra.

Arcpakolások ideális alkotóeleme lehet még a földieper, a sárgabarack, amely gazdag A- vitaminban, az uborka, ami összehúzza a kitágult pórusokat. Házi arcradírt készíthetünk egy kevés tej vagy joghurt, méz, citrom és cukor (ne olvasszuk fel) összeadásával. A tej hidratál, ránctalanít és tisztít, a méz antibakteriális hatású, javítja a vérkeringést, és puhítja bőrt. A felsorolt alkotórészeket bármilyen formában használhatjuk arcunkra, kreativitás kérdése, mit hogyan kenünk fel és keverünk össze.
Minden bőrtípusra ajánlott a tojásfehérje felvert habja. Arcfrissítőnek rakhatunk hideg vizes borogatást, nyugtató hatás elérésére pedig meleg vizes borogatást az arcra. Stimulálhatjuk a bőr vérkeringését és üdíthetjük arcunkat masszázzsal is: kenjünk a bőrre egy kis krémet vagy olajat, és a homloktól kiindulva simítsuk át párszor az arcot, majd kicsit csipkedjük meg, aztán körkörös mozdulatokkal masszírozzuk, egy kicsit paskoljuk meg, végül levezetésként ismét simítsuk át néhányszor.

A szép arc feltétele az ápoláson kívül a belső szépség kifelé sugározása. Ha pszichikai elégettségünk, nyugalmunk egyensúlyban van, és a negatív gondolatokat kiűzzük magunkból, a fizikai feszültséget feloldjuk, akkor arcunk is szépet és harmóniát fog sugározni.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja