SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Élesztő nélkül maradtál? Így készíthetsz otthon kovászt

Családinet [cikkei] - 2020-05-11
A koronavírus járvány miatt súlyos élesztő- és liszthiány alakult ki, hiszen az emberek úgy gondolták, hogy ha leáll az élet, akkor otthon kell megoldani a kenyérsütést.

Kovász készítése házilag (recept)

Ha nem szereztél be időben időben élesztőt, ne aggódj, mert van megoldás: elkészítheted te a saját kovászodat. Arra viszont fel kell készülnöd, hogy a következő recept alapján a kovászod 7 nap alatt készül el, azaz türelmesnek kell lenned.


Hozzávalók
 

  •     egy 800 grammos, tetőfedővel rendelkező befőttes üveg;
  •     konyhai mérleg;
  •     langyos, szénsavmentes asztali víz;
  •     fehér búzaliszt;
  •     rozsliszt;


Elkészítés:


1. nap

Először is mérd le üresen a befőttes üveget, és jegyezd le egy kis füzetbe. Ezután egy tálban keverj össze 100 gramm rozslisztet és 150 gramm langyos vizet, amelynek hőmérséklete kb. 30 Celsius fok kell legyen. Majd ezt a masszát tedd bele a befőttes üvegbe, és tedd rá a tetejét, de ne csavard be. Hagyd így állni 24 órát szobahőmérsékleten.


2. nap

Vegyél ki 30 grammot az előző nap elkészített tésztából, majd a maradékra szórj rá 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 115 gramm langyos vizet, majd hagyd állni 24 órát.


3. nap

Ugyanazt az eljárást kell megismételned, mint a 2. napon: a 70 gramm alapmasszára rá kell szórnod egy új adagot, aminek szintén 50 gramm rozslisztből, 50 gramm búzalisztből és 115 gramm langyos vízből kell állnia.


4. nap

Ezen a napon is ugyanazt kell tenned, mint az előző két nap, csak annyi különbséggel, hogy a 115 gramm langyos víz helyett 100 grammot használsz.


5. nap

Ismételd meg ugyanazt az eljárást, amit a 4. napon végeztél.


6. nap

Ezen a napon a 70 gramm kezdő kovászból csak 50 grammot kell megtartanod, majd szórj erre rá 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 100 gramm langyos vizet.


7. nap

Ez az utolsó nap, amikor ki kell dobnod a kovászból, mégpedig annyit, hogy 25 gramm maradjon, amire rá kell majd szórnod 50 gramm rozslisztet, 50 gramm búzalisztet és 100 gramm langyos vizet. Így marad a kovászod aktív, de minden nap “táplálnod kell”, ezért ugyanabban az időben hozzá kell adnod a rozslisztet, a búzalisztet és a vizet a 6. napon említett mennyiségeket betartva.

Staudinger Nikolett Youtube-csatornáján videósorozaton is megnézheted, hogy készül a kovász - picit más adagokkal számolva:

 

Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: filantropikum.com
Kép: fancycrave1 / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

Kockázatot hordoznak az otthoni víztisztitók a Semmelweis Egyetem szakértője szerint

Magyarországon általában semmi nem indokolja, hogy tisztított ivóvizet igyunk. A Semmelweis Egyetem közegészségtudományi szakértője szerint a vélt szennyeződéseket eltávolító háztartási berendezések ugyanakkor számos egészségügyi kockázatot hordoznak, és sok esetben rontják a vezetékes víz mikrobiológiai minőségét.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja