SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Erdélyi Raffaello szelet

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-05-13
Azt hiszem eljött az ideje annak, hogy a sok finom étel mellett, most valami finom édesség receptet osszak meg veletek. Az egyik nagy kedvencem ez a süti, amit most húsvétra készítettem el, bár a locsolóknak egy falat sem maradt. Kétféle tésztát kell készítenünk hozzá, egy fehér, kókuszosat és egy kakaós, barnát. Na meg, egy Isteni, sárga, vaníliás krémet.

Hozzávalók:

A fehér tésztához:

  • fél csomag sütőpor,
  • 2 evőkanál rétesliszt,
  • 10 dkg kókuszreszelék,
  • 3 evőkanál porcukor,
  • 5 db tojásfehérje.

A barna tésztához:

  • fél csomag sütőpor,
  • 2 evőkanál rétesliszt,
  • 3 evőkanál keserű kakaópor,
  • 3 evőkanál porcukor,
  • 5 db tojásfehérje.

A krémhez:

  • 10 db tojássárgája
  • 25 dkg sütőmargarin
  • 1 csomag főzni való vaníliás puding
  • 1 csomag vaníliás cukor
  • 4 evőkanál kristálycukor
  • 3 dl tej

erdelyiraffaelloszeletAz elkészítése egyszerűnek mondható és kb. 1 órát vesz igénybe mozgalmas napunkból. A végeredmény viszont, minden fáradalmat megér.

Kezdjük is a sütést a tészták elkészítésével. Először készítsünk ki két, közepes tálat a massza kikeveréséhez és három tálat a tojás kettéválasztásához. Először válasszuk ketté a tojásokat. A tíz sárgáját tehetjük egy tálba, az a krémhez fog majd kelleni. A másik két tálba pedig öt-öt fehérjét tegyünk és egy csipet sóval verjük kemény habbá.

A maradék két tálban készítsük el a masszákat. Mindkét tálba tegyünk két-két evőkanál réteslisztet, fél-fél csomag sütőport és három evőkanál porcukrot. Ezután az egyik tálba tegyük bele a kókuszreszeléket, a másikba pedig a kakaóport. Most kapcsoljuk be a sütőt közepes lángra, 180 fokra és amíg előmelegedik, kavarjuk össze a kókuszos masszát, majd a végén tegyük hozzá az öt felvert tojásfehérjét és óvatosan forgassuk össze. Vegyünk elő egy tepsit, béleljük ki sütőpapírral és öntsük rá a masszánkat, majd simítsuk el, egy körülbelül 30x35 centis négyzetté, de figyeljünk rá, hogy ujjnyi vastagságú megmaradjon, ne legyen túl vékony. Nem baj, ha kisebb négyzetet kapunk. Dugjuk be az előmelegített sütőnkbe és kb. 15-20 percig süssük. Akkor jó, ha megszurkáljuk fogpiszkálóval és már nem ragad rá a tészta, de ne lepődjünk meg, ha még fehér a tészta, mert a kókusz miatt nem barnul úgy be, mint egy sima piskóta. Amíg a fehér tésztánk sül, keverjük össze a kakaós masszát is és a végén forgassuk bele a felvert tojásfehérjét, majd ugyanúgy süssük meg minta az előbbit.

A krém készítése is igen egyszerű. A tojássárgákat öntsük át egy fazékba - vagy tejforralóba - keverjük össze a cukorral, vaníliás cukorral, majd keverjük bele a pudingport és végül öntsük rá a három dl tejet. Lassú lángon, folyamatos kavargatás mellett, sűrű krémmé főzzük. Ezután hagyjuk meghűlni, majd habverővel, apránként adagolva keverjük hozzá a vajat is.

Mikor már megvagyunk mindennel, összerakhatjuk a süteményt. A kókuszos tésztalapot tegyük alulra, kenjük rá a krémet, de úgy, hogy maradjon a tetejére is belőle kevés. Ezután tegyük rá a kakaós lapot is. A tetejét vékonyan kenjük meg a maradék krémmel és díszítésként szórjuk meg kókuszreszelékkel, vagy kakaóval.

Számítsatok rá, hogy hamar elfog fogyni, mert nagyon finom.

Tipp: A kakaós tésztába tehetünk 2-3 evőkanál darált diót, vagy mandulát is. Aki szereti a lekvárt, pedig megkenheti az alsó lapot mielőtt rákerülne a krém.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja