SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házi Raffaello

Szoboszlai Beáta [cikkei] - 2011-05-17
Az egyik legfinomabb csemege házi készítésű változatát szeretném bemutatni nektek, ami ugyanolyan isteni, mint az eredeti.

Hozzávalók kb. 30 db-hoz:

  • 4 evőkanál cukor,
  • 150 ml víz,
  • 25 dkg vaj,
  • 40 dkg tejpor,
  • 30 dkg kókuszreszelék,
  • A közepébe mandula, vagy mogyoró.

Az elkészítése nem követel nagyobb szakértelmet. Nincs más dolgunk, mint fogni, egy közepes méretű fazekat és elsőként szirupot főzni a cukorból és a vízből. Hagyjuk felforrni, majd húzzuk félre. A vajat vágjuk fel kisebb darabokra és tegyük a szirupba. A kókuszt is öntsük bele, majd a fazekat helyezzük vissza a tűzhelyre. Alacsony hőfok mellett kavargassuk, míg a vaj el nem olvad. Ekkor mehet bele a tejpor is. Kavarjuk csomómentesre, majd vegyük le a tűzről. Hagyjuk meghűlni. Amint ez megtörtént, tegyük hűtőszekrénybe és 1-2 órát dermesszük, míg formázhatóvá nem válik. Én egy teljes napot hagytam a hűtőben, de csak azért, mert aznap már nem volt kedvem golyózgatni.

Miután formázható állapotba dermedt, egy tálba szórjunk kókuszreszeléket - ebbe fogjuk a golyóinkat bele forgatni - és készítsük ki a mandulákat, vagy mogyorókat a közepébe. Nem árt, ha alaposan átnézzük őket, mielőtt a golyókba dugdossuk, mert elég kellemetlen, ha egy véletlenül rajta maradt héj darabkától, valakinek letörik a foga.

Most jön a legjobb rész, ami kicsit a gyerekkori gyurmázásra emlékeztet, azzal a különbséggel, hogy itt nyugodtan eszegethetünk a masszából. Na meg azzal, hogy csak egyféle formát készítünk. Szóval, vegyünk egy csipetnyit a masszából - én a kisebb golyókra esküszöm, de lehet nagyobbakat is csinálni -, dugjunk bele egy szem mandulát, vagy mogyorót, majd szép körkörös mozdulatokkal a tenyereink között, gyúrjunk golyót belőle. Ezután forgassuk a kókuszreszelékbe és készen is van. Hűtőben érdemes tartani, mert a melegben a benne lévő vaj megolvad és a raffaellónk ragacsossá válik. Hidegen tartva viszont megtartja a formáját. Nagyon finom édességet kapunk belőle.

Tipp: A közepébe tehetünk koktél cseresznyét, vagy aszalt gyümölcsöt is.

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

Indexkép: adriennf / Flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja