SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tökös receptek

Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-10-14
Amennyiben fiatalkori botlásból kifolyólag, nem helyzetváltoztatásra használható tömegközlekedési gépi erejű járműveket üzemeltető fővárosi tulajdonban lévő vállalat magas-beosztású menedzsereként ment nyugdíjba a szegény honpolgár, akkor ilyenkor nyugdíj előtt elég kevés sztotyinka csörög a zsebében. Ekkor kell előszedni a sublótból az ősöktől örökölt alacsony költségvetésű recepteket.

Átültetve a XXl.sz. igényeinek  megfelelően sok furcsaságot lehet főzőcskézni az egyébként hagyományos, a köztudatban másra használható alapanyagokból.
Az alábbiakat mind kipróbáltam és akik pl. a következő befőttből hétfőn ettek, még a mai nap is élnek.

1. Tökbefőtt

Hozzávalók:

  • Egy jóvágású főzőtök
  • Egész fahéj, szegfűbors, vanília, ízlés szerint
  • Cukor, vagy cukorpótló (diétásoknak) szájíz szerint
  • Egy vérnarancs aroma.


Elkészítése:

A tököt meghámozzuk, magját kikapirgáljuk (esetleges későbbi felhasználásra - pl. télen madáretetésre) kis kockákra vagdaljuk.
A további elkészítése megegyezik az almakompótéval, az alapanyagokat beledobálva egy fazékba (épphogy ellepje a víz) lassú tűzön a tökdarabkákat üvegesen áttetszőre főzzük addig, amíg könnyen átszúrhatjuk.
Jól lehűtjük és a nem diétázóknak pl. tejszínhabbal, fagyival tálaljuk.

2. töklekvár

Hozzávalók:

  • 2 kg tök
  • Fél rúd vanília
  • Reszelt citromhéj
  • Cukor (édesítőszer)


Elkészítése:

Két kilónyi tököt legyalulunk és annyi vízben, hogy éppen ellepje egy fél rúd vaníliával, két citrom reszelt héjával és kicsavart levével puhára főzzük, ízlés szerint cukorral (édesítőszerrel) elkeverjük, turmixoljuk és még kb 20 percig főzzük. Tetejére egy késhegynyi tartósítószert szórunk és szárazdunsztban hagyjuk kihűlni.

3. Sütőtöklekvár naranccsal

Hozzávalók:

  • 1 kg sütőtök
  • 3 narancs (vérnarancs aroma)
  • 2 tasak zselatinpor
  • 15 dkg cukor (édesítőszer)
  • 1 dkg vaj


Elkészítése: (Akkor az igazi, ha már egy kicsit megcsípte a dér)

A sütőtököt meghámozzuk ,kimagozzuk, kis darabokra vagdaljuk és egy nagy fazékba tesszük. A narancsokat gerezdekre szedve, hártyáját lehúzva kis darabokra vágjuk és a sütőtökhöz adjuk (narancsaromával egyszerűbb és markánsabb). Felöntjük 1 dl. vízzel, felforraljuk és a forrástól számítva 20-25 percig főzzük, a keletkező habot folyamatosan leszedjük, amikor puha, össze turmixoljuk. A zselatint összekeverjük 3 evőkanál cukorral (vagy ennek megfelelő pótlóval), a lekvárhoz adjuk, felforraljuk, 3 percig kis lángon főzzük.
Állandó kevergetés közben hozzáadjuk a maradék édesítőszert és a vajat. 3 percig tovább forraljuk, majd levesszük a tűzről, átkeverjük és befőttesüvegbe töltve egy kis tartósítószert rátéve  szárazdunsztba tesszük.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja