SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Grillezzünk zöldségeket

Németh Ági [cikkei] - 2004-07-11
A grillhúsok mellé készítsünk grillezett zöldségeket.
Sültburgonya, töltött gomba, padlizsán és cukkini szeletek


Sült burgonya

 

Hozzávalók: személyenként egy-egy nagyobb burgonya

                     3 dl tejföl

                     25 dkg: fele tehéntúró, fele juhtúró

                     egy csokor metélőhagyma

                     só, bors, pici fokhagyma, alufólia

 

Elkészítés: a burgonyát megmossuk és szárazra töröljük, alufóliába burkoljuk, és előmelegített sütőbe rakjuk. 50-60 perc alatt megsütjük. Ha kivettük a sütőből, rakjuk még a grillrácsra egy pár percre. Ez idő alatt elkészítjük a mártást. A túrókat összekeverjük, kidolgozzuk csomómentesre. Hozzáadjuk a tejfölt, és az apróra vágott metélőhagymát, és ízesítjük sóval, borssal, és fokhagymával. A megsült burgonyát négy részbe bevagdaljuk, és a mártással megtöltjük, illetve a mártást kínáljuk is mellé. Nagyon finom marhasültekhez és egyéb grillhúsokhoz.

 

 

 

Töltött gomba

 

Hozzávalók: 10 db nagyobb gomba

                     1 piros húsú paprika

                     egy csokor ujjhagyma

                     2db paradicsom

                     2 evőkanál olaj / ha van olívaolaj

                     egy teáskanál margarin

                     só, bors,

                     10 dkg sajt

 

Elkészítés: A gombát megtisztítjuk, jól meg mossuk és szárazra töröljük. A hagymát felkockázzuk és az olajon megpároljuk, hozzáadjuk a felszeletelt paprikát és paradicsomot. Sóval, borssal ízesítjük és megtöltjük a gombafejeket. Előmelegített grillre tesszük, alufólia tálcán, és reszelt sajtot szórunk a tetejére. 15-20 perc alatt készre sül. /A fóliatálcát vajazzuk ki/

 

 

Padlizsán és cukkíni szeletek

 

Hozzávalók: 2 db közepes padlizsán

                     2 db cukkini

                     só, bors, fokhagyma, olívaolaj,

                     egy csokor bazsalikom

 

Elkészítés: A padlizsánt meghámozzuk, felszeleteljük, és félórára rácsra fektetjük, hogy a leve lecsöpögjön. /kóstoljuk meg a padlizsánt nem keserű-e/. A cukkinit szintén meghámozzuk és felszeleteljük. Sózzuk, borsozzuk, és egy félórára szintén rácsra tesszük. Ezután a cukkinit és padlizsánt megkenjük fokhagymás olívaolajjal és megszórjuk a felaprított bazsalikommal. Az előmelegített grillrácson pár perc alatt megsütjük. /gyakran forgassuk/ Nagyon finom, önálló ételként is fogyaszthatjuk. 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja