SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív gyerekek - Cukortartó cserépből

Kókai Kata [cikkei] - 2006-06-22
A mindössze néhány kelléket igénylő cukortartó elkészítése nagyon könnyű, s a festésben, ragasztásban a legkisebbek is örömüket lelik.
Kreatív gyerekek - Cukortartó cserépből

A színes, cserépből készülő cukortartó elkészítéséhez még a legkisebbek is csak minimális segítséget igényelnek. A tartóhoz mindössze egy cserépre, annak tálkájára, egy fagombra van szükség. A többi már csak fantáziánkon múlik. Elkészíthetjük a megadott minta, vagy saját ízlésünk alapján is. Ajándéknak, praktikus használati tárgynak és lakásdísznek egyaránt megfelelő.

Szükséges kellékek:

Agyagcserép
Tartótálka
Színes festékek
Fagömb
Szivacs
Ecset
Ragasztó

Elkészítés:

1. A cserepeket mossuk meg alaposan vízben, majd hagyjuk megszáradni.
2. Ragasszuk a tálka alsó felének közepére a fagolyót. Ha a golyót, mely később a fogantyúja lesz, más színűre szeretnénk festeni mint a tartó tetejét, akkor összeragasztás előtt külön-külön fessük be a tálkát és a fagolyót.
3. Először fessük be a fagolyót és a tálkát. A mintája lehet karácsonyi (bordó alapon arany, vagy sárga színű csillagok), vagy az aktuális évszakhoz illő (pl. ősszel barna alapon sárga levelek, nyáron kék alapon sárga napok, stb.).
4. A cserepet fessük be világoskékre és hagyjuk megszáradni.
5. Ha a cserép megszáradt, másoljuk rá (pl. krétával) a feliratot és a sablon többi rajzát, majd fessük be a képen látható színekkel.
6. Hagyjuk megszáradni a cserepet, majd egy lyukacsos szivacsra kenjük egy kevés fehér festéket. A szivacsot óvatosan nyomkodjuk rá a cserépre, így kapjuk meg a cukorszerű mintát.

Tipp:

1. Só, bors, és más fűszertartókat is készíthetünk cserépből, a legváltozatosabb méretekben. Bármilyen mintát használhatunk, szárított falevéllel, decoupage technikával és gyöngyökkel tovább díszíthetjük a cserepet.
2. Fontos, hogy vásárlásnál olyan cserepet válasszunk, amelynek az alján nincsenek lyukak. Ha ilyet nem kapunk, ragasszunk a cserép aljára egy sűrű szövésű anyagot.
3. Folyékony anyagot csak akkor tartsunk az elkészült cserépben, ha a belső oldalát is befestettük, különben magába szívja azt.

 

Képek: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja