SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Termésekből

[cikkei] - 2005-03-28
Olyan egyszerű termésekre gondolok, mint mogyoró, vagy pisztácia!

Ha elég ügyesen bontjuk ki ezeket a terméseket, akkor szépen feleződnek, így kapunk egy sima felületetű héjat, amit ráragaszthatunk bármire. Papírra ragasztva készíthetünk képet, amin használhatjuk pl. háztetőnek, vagy kövezett útnak. Megfelel egy medve barlangjának is! De szép keretet is készíthetünk belőle a legszebb művünknek! (Vékonyan kenjük be a héjakat a törésvonalon ragasztóval, úgy illesszük a megfelelő helyre. Célszerű egy kicsit nyomni, míg megszárad, hogy jobban odatapadjon a helyére! )

 

 

 

      

 

Ha ennél többre is képesek vagyunk, akkor fogjunk egy kiürült konzervdobozt, egy faládikát! Alaposan tisztítsuk meg, alapozzuk, esetleg fessük le. Ha megszáradt, akkor ragasszuk rá a fenti héjakat dekorációnak. Egy ládikán, dobozon is sok lehetőség van. Ragaszthatjuk egyszerűen, egyenesen egymás mellé, szinte vonalat húzva, de összerakhatjuk például virágnak is. Ha egyébként sok kincsünk van, aminek nem volt helye eddig, akkor a legegyszerűbb tárolókat készíthetjük el egyszerű konzervdobozokból, akár sorozatként, akár egyformára! Máris nincs rendetlenség, csak sok egyedi szobadísz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja