SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Liba Márton napra

[cikkei] - 2004-11-01
"Aki Márton napján ludat nem eszik, ehetik az bármit, mégis éhezik"

A legenda szerint amikor Mártont püspökké kívánták választani, ő ezt szerénységből nem akarta. Elbújt egy liba ólba, ám rejtekhelyét az állatok izgatott gágogása hamarosan elárulta. Végül is e történetre már csak annyi emlékeztet, hogy Márton-nap (november 11.) körül volt szokás levágni a hízott libát.

 

Márton napra legyen nekünk is egy libánk! Kezdő és kevésbé ügyes gyerekek, anyukák, apukák is bátran alkothatnak! 

 

 Összesen egy darab dió és egy darabka fehér szalvéta szükséges hozzá. Egy negyed (vagy négyrét hajtott) szalvétát fektessünk az asztalra. Erre rakjuk rá úgy a diót, hogy kb. harmadánál, negyedénél legyen. Ekkor tekerjük bele a diót. A rövidebb vége lesz a liba farka, a hosszabból készítjük a fejét. A farkát kicsit szét is igazgathatjuk. A másik oldalon a kimaradt szalvétát összetekerjük. Majd a szalvétát kicsit meggörbítjük (esetleg vékony rézdróttal segíthetünk, attól jobb lesz a tartása!), úgy hogy egy kis fej legyen a végén. Ezt a végét akár színezhetjük is, ebből lehet a csőre. Rajzolhatunk rá szemet is. Ha kis zsinórt, cérnát kötünk a testre (a dió elé és mögé), akár fel is akaszthatjuk! Ha pedig egy liba nem elég, szedjünk elő sok diót, sok szalvétát, aztán készítsünk egész libasereget!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja