SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Zsenília

[cikkei] - 2005-01-02
Még gyermekként sokszor játszottam apró állatokkal. Nem is tudtam akkor, miből készültek. Ma már alapanyagként is kapható a zsenília, magunk is készíthetünk belőle játékokat.
Zsenília

Ha valaki bízik a kézügyességében, a saját ötleteiben, az álljon neki nyugodtan. A feldolgozás során eléggé szöszöl, erre készüljünk fel, ha nem akarjuk teleszórni a lakást! Egy erősebb ollóval, vagy csípőfogóval vágjunk megfelelő hosszúságú darabot a kívánt színből és már formázhatjuk is kedvünkre a zseníliát.

 

 

 

Kezdő gyerekek is képesek csigát, vagy pillangót hajtogatni, de akár a virágot is megpróbálhatjuk.

                                                        

Csiga: két különböző színű darabot tekerjünk össze,  ezt pedig

csavarjuk fel csiga alakra. Egy fagolyóra fessünk arcot, húzzuk rá a csigatestre.

A zsenília végét igazítsuk úgy, hogy kis szarvacskát kapjunk, és már kész is a csiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pillangó: Több színt is használhatunk, de akár egyszínű lepkét is csinálhatunk. Testnek tekerjünk össze két darab zseníliát, csápokat is igazítsunk a végéből. Két másik darabot alakítsunk szárnynak, ezt rögzítsük a testre. Ha esetleg ezt egy pálcikára is ráerősítjük, akkor beleszúrhatjuk egy vázába, vagy egy virágcserépbe, dekorációnak.

 

                         

 

Virág: Egy zöld darabot fogjunk szárnak, erre tekerjünk egy kisebbet, ezt állítsuk be levélnek, kész is a szára a virágnak. A szirmokat színes zseníliából formázzuk meg, illesszük egymáshoz. Egy eltérő színűvel összefogjuk, ezt rászorítjuk a szárra is, és össze is állt a viágunk!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja