SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

7 tanács elsősök szüleinek

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-09-27
Ha idén kezdte gyermeked az elsőt, talán már magad is rájöttél: az iskolakezdés a gyereknél talán csak a szülőt viseli meg jobban. Bár a nehézségeket nem lehet teljesen megúszni, az alábbi tanácsok segítségével egy kicsit zökkenőmentesebbé teheted az előttetek álló időszakot.

1. Engedd eleget aludni!

Egy kis elsősnek még átlagosan napi 10 óra alvásra van szüksége. Ez azt jelenti, hogy ha fél 7-kor kel, legkésőbb fél 9-kor ágyban kell lennie. A kialvatlan kisdiák szétszórt, fáradékony, hisztis lesz.
Ha reggel magától kel, biztos lehetsz benne, hogy kialudta magát. Ha rendszeresen csak nagy nehézségek árán tudod kiverni az ágyból, biztos, hogy korábban kell lefektetni.
 

2. A zökkenőmentes reggelekért

Amit csak lehet, készítsetek elő még este. A táska legyen összepakolva, az uzsonna becsomagolva, a ruha kikészítve. Legjobb, ha indulás előtt egy órával kezded ébresztgetni, így nyugodt, derűs hangulatban, kapkodás nélkül indulhattok el.
Mindenképp legyen ideje reggelizni! Olyat válassz, amit szívesen fogyaszt, mert garantáltan kihat a teljesítményére és a hangulatára, ha éhesen kezdi a napot.
 

3. Neveld önállóságra!

Egy iskolás már többé-kevésbé képes kézben tartani a dolgait. Össze tudja pakolni a táskáját, meg tudja őrizni a radírját, és elvileg nem kéne, hogy minden nap újabb és újabb pulóvereket felejtsen az iskolában. Bízz benne! Utólag ellenőrizheted, hogy megfelelően végezte-e el a feladatát, de ne te csináld meg helyette!
 

4. Legyen elég szabadideje!

A 6-7 éves még abban a korban van, amikor a legfontosabb tevékenysége a szabad játék kellene, hogy legyen. Ne zsúfold tele a délutánjait különórákkal! Ha eddig nem sportolt, nem tanult zenét, nem az iskolakezdés időszaka a megfelelő pillanat, hogy belevágjon. Délután, amennyire csak megoldható, legyen ideje mozogni, játszani, beszélgetni. Hétvégén mindenképp szakítsatok időt stresszmentes családi programokra!
 

5. Mesélj a saját iskolás éveidről!

A gyerekek nagy része szereti hallgatni, milyen volt a világ, amikor a szüleik voltak kicsik. Ha a saját élményeidről mesélsz, úgy érzi, a gondjaival nincs egyedül. Mesélj bátran!
 

6. Barátkozz össze a szülőtársakkal!

Nem kötelező sülve-főve együtt lenni, de hatalmas segítség, ha van valaki, aki kisegít információval, amikor már nagyon össze vagy zavarodva. A végén még barátság is kialakulhat az ismeretségből.
 

7. Ha gond van, szólj!

Ha azt látod, gyermekedet nagyon megviseli az iskolakezdés, ha folyamatosan levert, sír, ha más a hangulata, mint korábban, beszélj a tanítóval! Ő látja egész nap, talán tud róla olyat, amit te nem, és jobban szemmel tudja tartani, ha kéred.

Sok sikert és örömteli iskolás éveket kívánunk!

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: klimkin / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja