SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

4+1 tipp, hogy zökkenőmentesen induljon a tanév

Bojti Andrea - szabadságon [cikkei] - 2017-08-21
Hamarosan becsengetnek az iskolába - a zökkenőmentes tanévkezdés érdekében 4+1 tippet olvashatnak az alábbi cikkben.

1. A nyár végével fokozatosan térjenek át az évközi alvás-lefekvés időpontjára

A nyári szünidő és pihenés lényege, hogy a gyerekek kizökkenjenek a tanév menetrendjéből. Természetes, hogy ilyenkor később fekszenek le és tovább fennmaradnak. Viszont a nyár végével nagyon fontos, hogy apránként minden visszaálljon a régi kerékvágásba. A tanév kezdete egyébként is fárasztó a gyerekek számára. Sokat ront a helyzeten a kialvatlanság…
 

2. A taneszközök közös beszerzése

Segíti az iskolára hangolódást, ha a gyerek is aktív részese a taneszközök beszerzésének. Vigyék őt is magukkal a papírboltba kiválasztani a füzeteket-ceruzákat. A szülő leveheti a polcról azt a néhány füzetet, amiről úgy gondolja, hogy abból választhat a gyerek. Semmiképpen sem kell hagyni, hogy túl drága vagy az iskolában nem használható eszközöket válasszon. Kisiskolás korban főleg nagyon szeretnek a gyerekek a saját dolgaikkal törődni. Így sokkal jobban megbecsülik a taneszközeiket és lelkileg is készülődnek az iskolára. (Remélhetőleg a csodaszuper ceruzával a tanulás is könnyebben megy majd.)
 

3. A tanulósarok kialakítása

A ráhangolódás és az évközbeni nyugodt tanulási körülmények biztosítása érdekében is fontos, hogy ki legyen alakítva egy tanulósarok a lakásban. Ha van a gyereknek saját szobája, akkor ott, de akár a nappaliban is fel lehet egy íróasztalt állítani. Ebbe szintén jól bevonható a gyerek is.
 

4. A tanév menetrendjének átbeszélése

Végül, de nem utolsó sorban nagyon fontos a nyár végén átbeszélni, hogyan alakul majd a tanév. Kinek, hol és mikor, milyen különórái lesznek. Hogyan lesz megoldva az iskolába menetel és a hazajövetel. Illetve az is, hogy mikor van idő a tanulásra, hogyan lesz számon kérve a lecke.
 

+1 Első osztály előtt átbeszélni, mire számíthat a gyerek az iskolában

Első osztályba lépő gyerekekkel különösen fontos az iskola rendszeréről beszélgetni. Érdemes az egészen apró részletekre is kitérni, úgymint a csengő, a szünetek, a tanórák menete, az órarend fogalma. Ha a gyerek még alszik napközben, akkor az iskola előtti nyáron ezt is fokozatosan el kell hagyni. El lehet menni nyílt napra vagy bekérezkedni az iskola épületébe. Megnézni az osztálytermeket, az udvart és beszélgetni az iskoláról. Ha már ismernek leendő osztálytársakat, akkor velük is érdemes felvenni a kapcsolatot.

Mindenkinek sikerekben gazdag és eredményes tanévet kívánok!

Fotó: Miloslav_Ofukany / pixabay

Bojti Andrea - szabadságon


Bojti Andrea - szabadságon
Klinikai gyermek- és ifjúságpszichológus

Elérhetőségeim:
Személyre szabott segítség az alábbi oldalon kérhető: Magabiztos Szülők Klubja
E-mail: info@bojtiandrea.hu
Honlap: https://bojtiandrea.hu
Instagram: Bojti Andrea (@gyermekpszichologusblog)
Facebook:
Gyermekpszichológus blog

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja