SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Babysitter kerestetik

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-03-05
Amikor gyermekünk születése után először ébred fel bennünk a vágy, hogy elmenjünk vacsorázni életünk párjával kettesben, vagy jó lenne eljutni színházba, felmerül a kérdés: kire bízzuk a kicsit?

Ha túljutottál az első sokkon, hogy másra kell bíznod szemed fényét akárcsak kis időre is, nem árt alaposan elgondolkozni, milyen is legyen az a bébiszitter, akit beengedsz a lakásodba és rábízod legféltettebb kincsedet. Mert tegyük fel, hogy nincs kéznél nagymama vagy más rokon, aki vigyázhatna a gyerekre, ezért bébiszitter szolgáltatását kell igénybe venned. Nos, ez nem tragédia, de kiválasztása mindenképpen körültekintést igénylő feladat. Akár ismerősök, barátok ajánlják a bébicsőszt, akár közvetítő iroda szolgáltatását veszed igénybe, tudnod kell, mit vársz el tőle, és ezt világosan megfogalmazva a tudtára is kell adnod.

  1. Kérj referenciát! Hívd fel telefonon a megadott referenseket, kérdezd ki őket alaposan a jelöltről.  Kérdezd meg, mit tartottak a legpozitívabbnak, illetve a legnegatívabbnak benne?
  2. Tudakold meg, hogy a közvetítő cég milyen képzésben részesíti az általa kiközvetített bébiszittereket! Magára adó cég tréningeket szervez a jelentkezőknek, ahol nemcsak arra készíti fel őket, hogyan kell reagálni vészhelyzetekre, de áttekintést ad számukra a gyermekek fejlődéséről, táplálásáról, gondozásáról, segítséget nyújt  a szülők és a bébiszitter közötti jó kapcsolat kiépítéséhez.
  3. Mindenképpen találkozz személyesen a kiválasztott bébiszitterrel, mielőtt először rábíznád kicsinyedet. Legjobb, ha erre a találkozóra otthon kerül sor, lehetőséget adva arra is, hogy megismerkedjen a gyermekkel.
  4. Figyeld meg, milyen reakciókat vált ki gyermekedből a kiválasztott személy. Semmiképp ne erőltesd a dolgot, ha azt látod, nincsenek összhangban, abból a későbbiekben semmi jó nem fog kisülni.
  5. Beszéld meg előre, mennyi az az összeg, amit óradíjként szánni tudsz a gyerekvigyázásra, van-e esetleg plusz szolgáltatás (vacsora, taxiköltség, hazaszállítás), amit nyújtani tudsz.

  6. Szögezd le  pontosan, mi az, amit elvársz a bébiszittertől, állapodjatok meg abban, milyen tevékenységek tartoznak a megállapodás körébe.  Ha nem beszélitek meg előre, nincs alapod azon morgolódni, hogy még az esti vacsora edényeit se öblögette el.
  7. Nagyon világosan add tudtára a bébiszitternek, hogy a te kívánságod az egyedüli, aminek eleget kell tennie. Ha arra kéred, ne adjon édességet a gyereknek este, az kőbe vésett szentírás, amit nem hághat át. Ha kitűzöd a lefekvés időpontját, azt mindenképpen tartsa be.
  8. Lehetőség szerint hosszan beszélgess vele, figyeld, milyen kérdéseket tesz fel a kicsivel kapcsolatban, mi érdekli, meséltesd előző tapasztalatairól, és te is próbáld minél jobban megismertetni vele a családot.
  9. Ha van rá lehetőség, csináljatok egy próba napot, amikor kiderülhet, illik-e a hölgy a családba, boldogul-e a gyerekkel, kijön-e a szülőkkel.
  10. Ha csak egy kicsit is bizonytalan vagy abban, hogy jól fog bánni a gyerekkel, inkább keress mást!

Meséljetek Ti is tapasztalataitokról, mire kell figyelni babysitter-választáskor, milyen történetek estek meg veletek?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja