SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A leggyakoribb nyári gyermekbalesetek

Családinet [cikkei] - 2018-07-11
Előkerülnek a biciklik, gördeszkák, görkorcsolyák, a strandok megtelnek vidáman pancsoló lurkókkal, a játszótereken pedig reggeltől estig tart a játék. Számos lehetőség áll rendelkezésre, hogy a gyermekek minél több időt tölthessenek a friss levegőn, ám ebből adódóan a sérülések, kisebb-nagyobb balesetek száma is megnövekszik ebben az időszakban.
A leggyakoribb nyári gyermekbalesetek

 

Hogyan élvezhetik mégis felhőtlenül a szünidőt?

"A nyári szünet a gyermekek számára egyet jelent a szabad játékkal, kalandokkal, izgalmas programokkal. A szigorú napirendet felváltja a kötetlen szórakozás, a gyerekek pedig nehezen tudják levezetni a felszabaduló energiákat. Fáradhatatlanok, de figyelmetlenebbek is, a játék hevében pedig gyakran nem tudják felmérni a veszélyhelyzetet. Sajnos gyakrabban éri őket sérülés, baleset, ezért nekünk, felnőtteknek fokozottabban kell rájuk figyelnünk, tapasztalataink szerint ugyanis a balesetek nagyon sok esetben odafigyeléssel elkerülhetők lennének. Ha megtanítjuk nekik a legfontosabb közlekedési szabályokat és felhívjuk a figyelmüket a lehetséges veszélyekre, azzal sokat tehetünk testi épségükért", mondta dr. Kálovics Tamás, a Budai Egészségközpont gyermekgyógyásza.
 

Melyek a leggyakoribb nyári gyermekbalesetek?
 

  • Napégés, napszúrás:
    Gyermekek esetében fokozottan kell ügyelnünk a napvédelemre, még akkor is, ha csupán sétálni, vagy a játszótérre megyünk! Mindig kenjük be őket magas faktorszámú fényvédővel, a fejükön legyen egy könnyű, sildes sapka. Dél és három óra között pedig inkább pihenjenek, vagy játsszanak a hűs szobában, és semmiképp se tartózkodjanak a tűző napon.
     
  • Folyadékhiány:
    A játék hevében a gyerekek gyakran elfelejtenek inni. Ezért, ha elmegyünk valahová, mindig legyen nálunk innivaló – lehetőleg víz –, amellyel rendszeresen megkínáljuk őket. Már néhány korty is elegendő, hogy elkerüljük a folyadékhiány miatti kellemetlen tüneteket, mint például a fejfájást.
     
  • Csípések:
    A szabadtéri játékok és programok során gyakrabban fordulhat elő méh-, darázs-, szúnyog-, kullancs-, vagy hangyacsípés. Ha gyermekünk nem allergiás, elegendő a helyi kezelés. Ám, ha tudjuk, hogy a csípés allergiás reakciót válthat ki, legyünk sokkal óvatosabbak. Ha mégis megtörtént a baj, azonnal forduljunk orvoshoz. Ha gyermekünk táborozni megy, hívjuk fel a táborvezetők figyelmét az allergiájára! Esténként mindig nézzük át őket, hogy nincs-e bennük kullancs.
     
  • Horzsolások, ütések, esések:
    Bármennyire is igyekszünk megóvni gyermekünket, nem telhet el a nyár kisebb sérülések nélkül. Biciklizés és gördeszkázás közben adjunk rájuk térd- és könyökvédőt, bukósisakot és zárt cipőt, így csökkenthetjük az esetleges sérülések mértékét. Ha fürdőruha helyett pólóban és nadrágban kerékpároznak, kisebb felületen horzsolhatják le magukat.
     
  • Törések:
    Elég egy rossz mozdulat mászókázás, focizás vagy bringázás közben, és a kellemes játék akár veszélyes is lehet. Ha a sérülés komoly fájdalommal, duzzanattal jár, mindenképp forduljunk szakorvoshoz, aki megállapítja, hogy zúzódásról vagy törésről van-e szó, és ennek megfelelően ellátja a kis beteget. Fejsérülés esetén ne várjunk, keressük fel a legközelebbi kórházat. Legyünk körültekintők a trambulin használatakor is, egy rossz ugrás vagy érkezés során nem csak a végtagjaik sérülhetnek csúnyán, hanem komoly fejsérülést is szerezhetnek. Intsük a gyerekeket óvatosságra, és mindig ügyeljünk rájuk!
     
  • Vízi balesetek:
    Nyáron sajnos gyakran lehet hallani vagy olvasni tragikus kimenetelű vízi balesetekről. Nagyon fontos, hogy gyermekünket sose engedjük felügyelet és megfelelő óvintézkedések nélkül a vízbe, főleg akkor, ha nem jó úszó. Magyarázzuk el nekik, hogy miért annyira veszélyes a természetes vizekbe fejest ugrani, vagy mély vízbe ugrálni a vízibicikliről. A felnőttek felelőssége fokozott a vizes programok során, hiszen a fuldokló gyermek nem tud segítségért kiáltani. Ezért mindig legyen rajtuk a szemünk!
     
  • Közlekedési balesetek:
    Nyáron a közlekedési balesetek száma is megnő. A gyerekek leggyakrabban körültekintés nélkül lépnek le az úttestről, vagy szaladnak ki a busz mögül, de kerékpáros gázolás is okozhat végzetes kimenetelű sérülést. Hogy elkerüljük a bajt, a szünidő kezdetén ismételjük át gyermekünkkel a legfontosabb közlekedési szabályokat.

"Gyermekünk testi épsége a legfontosabb számunkra. Nincs is jobb dolog annál, mint látni a boldog arcát, ahogy elmeséli az aznapi élményei. Vigyázzunk hát rájuk, beszélgessünk velük, hogy ők is vigyázhassanak magukra, de a legfontosabb, hogy pozitív példát mutassunk nekik", tette hozzá a doktor úr.

Indexkép: pixabaycocoparisienne
Forrás: morpho.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

Idegbántalomra utaló kisebb eltéréseket már egészséges cukoranyagcseréjű, de cukorbetegség szempontjából magasabb kockázati csoportba tartozóknál is találtak a Semmelweis Egyetem kutatói. A vegetatív és érzőidegrendszer zavarát okozó állapot jeleinek mielőbbi felismerése segítheti a betegség megelőzését és hatékonyabb kezelését.
5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

Viszket vagy ég a szeme, amikor kontaktlencsét visel? Számos oka lehet annak, hogy kontaktlencse-viseléssel összefüggő kellemetlenségeket tapasztal. Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa segítségével összeszedtük a probléma hátterében álló lehetséges okokat, illetve tippeket is adunk a panaszok enyhítésére.
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
Ingyenes gyereknapi programok 2024-ben: több tucat izgalmas rendezvény Budapesten és vidéken

Ingyenes gyereknapi programok 2024-ben: több tucat izgalmas rendezvény Budapesten és vidéken

Május utolsó vasárnapján vidám gyerekzsivajjal és kacagással telik meg az ország: ez a nap a gyerekekről szól. Érdemes ellátogatni valamelyik családi rendezvényre - mutatjuk gyereknapi programajánlónkat, melyben ingyenes eseményeket gyűjtöttünk össze. Gyűjteményünk a teljesség igénye nélkül készült, hisz országszerte megszámlálhatatlan helyen tartanak gyereknapi rendezvényt: ha nem találsz hozzád közel esőt a listán, nézz szét a hozzád közel eső városok, települések programajánlói között is!
A szerkesztő ajánlja