SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív gyerekek- Hungarocell bogár

Kókai Kata [cikkei] - 2006-06-12
A kedves kis hungarocell bogár az év minden szakában kedves lakásdísz lehet.

Csupán néhány egyszerű, könnyen beszerezhető kellék szükséges a zöld bogár elkészítéséhez. Egy kevés hungarocell, némi zöld szalvéta, s ragasztó segítségével egy kedves lakásdíszt készíthetünk, mely nem csak a gyerekszobában, de az üvegházban is kitűnő dísz lehet.

Szükséges kellékek:

Olló
Ragasztó
Hungarocell tojás
Hungarocell gömb
Öntapadós műanyag szemek
Zöld szalvéta
Zsenília drót

Elkészítés

1. Egy műanyag késsel vágjuk függőlegesen félbe a hungarocell tojást, majd rácsozzuk be.
2. A hungarocell gömböt és a tojás szélesebb felét illesszük össze egy fogpiszkálóval.
3. A hungarocell formákat fessük be zöldre, vagy decoupage ragasztóval ragasszunk rá zöld szalvétát. A félbevágott tojásnál ügyeljünk rá, hogy a szalvétát a mélyedésekbe is betömködjük.
4. Ha megszáradt, a gömbre ragasszuk rá a műanyag szemeket, s egy félkörívben hajlított zsenília drótból ragasszunk rá szájat.
5. A tojás rácsait fessük be sötét színűre.
6. Vágjunk 8 egyforma hosszúságú darabot a zsenília drótból, és kettőt, ami másfélszer hosszabb a többinél.
7. A 8 egyforma drót alkotja a bogár két csápját, és hat lábát. A tojás két oldalára 3-3 lábat ragasszunk (mivel hungarocell az is elég, ha beletűzzük).
8. A maradék 2 drótot hajlítsuk be, és szúrjuk bele a gömb alakú fejrészbe, ez lesz a bogár két csápja.
9. A 2 hosszabb drót lesz a bogár utolsó két lába, ezeket is tűzzük a helyére.

Tipp:

1. A bogár lábait könnyebben beleszúrhatjuk a félbevágott hungarocell tojásba, ha előtte egy hegyes ceruzával lyukakat csinálunk rá.
2. A bogarat díszíthetjük csillámporral is.
3. Hasonló módon készíthetünk katicabogarat is, ez esetben a tojás lapos felét feketére, a domború felét pedig pöttyösre fessük.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja