Ha elég ügyesen bontjuk ki ezeket a terméseket, akkor szépen feleződnek, így kapunk egy sima felületetű héjat, amit ráragaszthatunk bármire. Papírra ragasztva készíthetünk képet, amin használhatjuk pl. háztetőnek, vagy kövezett útnak. Megfelel egy medve barlangjának is! De szép keretet is készíthetünk belőle a legszebb művünknek! (Vékonyan kenjük be a héjakat a törésvonalon ragasztóval, úgy illesszük a megfelelő helyre. Célszerű egy kicsit nyomni, míg megszárad, hogy jobban odatapadjon a helyére! )


Ha ennél többre is képesek vagyunk, akkor fogjunk egy kiürült konzervdobozt, egy faládikát! Alaposan tisztítsuk meg, alapozzuk, esetleg fessük le. Ha megszáradt, akkor ragasszuk rá a fenti héjakat dekorációnak. Egy ládikán, dobozon is sok lehetőség van. Ragaszthatjuk egyszerűen, egyenesen egymás mellé, szinte vonalat húzva, de összerakhatjuk például virágnak is. Ha egyébként sok kincsünk van, aminek nem volt helye eddig, akkor a legegyszerűbb tárolókat készíthetjük el egyszerű konzervdobozokból, akár sorozatként, akár egyformára! Máris nincs rendetlenség, csak sok egyedi szobadísz!
A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága
A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.
Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel
Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.
A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia
Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.
Közösségi hozzászólások: