SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csomózott karkötők

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-08-27
Ügyeskezű kamaszlánykák ezzel a technikával remekbe szabott, egyedi karkötőket tudnak maguknak készíteni! Ajándéknak - anyunak, barátnőnek - is remek ötlet! Nem kell hozzá más, csak fonal, olló, biztosítótű vagy ragasztószalag és egy csepp türelem.

A karkötőcsomózás egy nagyon egyszerű technika, az alapok elsajátítása után szinte bármit megcsomózhatsz magadnak. Csomózhatsz könyvjelzőt, övet, fülbevalót, gyűrűt, mobiltartót, tarisznyát, képkeretet... - csak engedd el a fantáziád!
De kezdjük az alapokkal - egy egyszerű háromszálas karkötővel:

Amire szükséged lesz:

  • 60 cm pamutfonal 3 féle színben (lehet klasszikus hímzőfonal (gyöngyfonal) is, csak az a lényeg, hogy ne bolyhosodjon)
  • olló
  • biztosítótű, vagy ragasztószalag


Vágj le a három féle színű fonalból 60-60 centit (ha felnőttnek készül a karkötő, akkor 90 centit). Fogd össze a hármat és köss csomót 5 centire a végétől.
A fonalakat a csomónál rögzítsd az asztallapra celluxszal, vagy biztosítótűvel kárpithoz, vagy mondjuk a farmerod szárához.

És most kezdődhet a csomózás:
A csomózott holmik alapvetően négy csomó variálgatásából állnak. Minden csomóhoz két szálra van szükségünk, az egyik a főszál, a másik a mellékszál. A mellékszálat kifeszítjük, és a főszállal pedig két csomót un. duplacsomót kötünk rá.
A képen látható egyszerű csíkos karkötők balról jobbra kötött csomókkal készültek:


Ennél a csomófajtánál a mellékszálat (sárga) bal kezünkkel kifeszítjük, a főszálat (piros) jobb kezünkkel balról jobbra a sárga fonal fölé fektetjük, átvezetjük mögötte, a belőle képzett hurkon áthúzzuk előre, aztán feltoljuk szorosan a sárga szál tövébe, és meghúzzuk. Az első lépést megismételjük, hogy duplacsomónk legyen. A mellékszál (sárga) végig kifeszítve marad, csak a főszál (piros) mozdul el rajta, felfelé és jobbra húzzuk. És kész is az első duplacsomónk! Ha jól csináltuk, akkor a két szál helyet cserélt egymással.

Most a kék színű fonal lesz az új mellékszálunk, erre kötjük a piros színű főszállal duplacsomónkat. Elkészült az első sor.

Ennél a csomózásnál balról jobbra haladunk, így mindig a bal szélső szín lesz a főszál - most a sárga. A következő szál (kék) lesz a mellékszálunk. Kössünk rá duplacsomót! A következő a piros fonal lesz, arra is kössünk duplacsomót - és kész is a második sorunk: egy piros és egy sárga. Ha jól csináltuk, akkor mostanra a kék színű fonal került a bal szélre, így előlépett főszállá. A piros a következő - ő lesz most az első mellékszál, amit ebben a sorban a sárga követ. Kössünk mindkettőre duplacsomót a kékkel. És kész a harmadik sorunk. Folytassuk a munkát szépen színenként mindig balról jobbra haladva.
Ha már elég hosszúnak ítéljük meg a karkötőt, akkor vágjuk le a szálakat a csomózástól 5 centire, fonjuk be egyszerű hármasfonattal, és a legeslegvégére kössünk egy csomót, majd bontsuk ki a lecelluxozott vagy biztosítótűvel rögzített csomót is és azt a végét is hasonlóképp fonjuk meg, lássuk el csomóval. És kész is van! Anya már föl is kötheti a csuklódra.

10-12 vagy akár még több szállal is nekiállhatsz egy szélesebb karkötőnek is. Csak arra ügyelj, hogy ennél a csomózásnál mindig balról jobb felé haladj, a bal szélső szál lesz a főszál a következők a mellékszálak, amíg ki nem jutsz azzal a színnel a jobb széléig, akkor a soron következő bal szélső szál lesz a főszál.

Jó munkát!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja