SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 veszélyforrás a lakásban: így óvja gyermekét!

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-08
A konyhában és a fürdőszobában megannyi veszély leselkedik a kisgyermekekre. A kereskedelemben tucatnyi biztonsági termék kapható, amelyek segítségével a szülők elejét vehetik a baleseteknek. Nyolc hasznos tipp a biztonságos konyha és fürdő kialakításához.

Tűzhelyre szerelhető védőrács

A tűzhelyre szerelhető védőrács megakadályozza, hogy a kisgyermek lerántsa a forró folyadékkal teli edényt. Különböző modellek kaphatók, amelyek csak beépített tűzhelyekre szerelhetők fel biztonságosan. A nem beépített tűzhelyekhez olyan rácsokat árulnak, amelyek tapadókoronggal rögzíthetők a tűzhelyhez. Ezeket ajánlott a falhoz is rögzíteni.

Biztonsági kapcsológomb

A tűzhelyen, a mikrohullámú sütőn, a fürdőszobai vízmelegítőn biztonsági kapcsológombokkal célszerű gondoskodni arról, hogy a gyerekek egy óvatlan pillanatban ne tudják bekapcsolni a készüléket. A speciális kapcsolókat a gyermekbiztos kupakokhoz hasonlóan először be kell nyomni, s csak azután lehet elforgatni. A kisebb gyerkőcök ezt a mozdulatsort általában még nem tudják végrehajtani. Biztonsági kapcsológombokat szabványméretekben kínálnak, ezek majdnem minden elektromos tűzhelyhez és egyéb készülékhez használhatók.

Hajlékony retesz a szekrényre

A hajlékony műanyagból készített biztonsági reteszeket csavarral erősítik a szekrény belső oldalára. Ezek megakadályozzák, hogy a gyerekek ki tudják nyitni a szekrényajtót, s így hozzáférjenek a mosó- és tisztítószerekhez, a szemetesvödörhöz vagy a törékeny edényekhez. Az ajtó csak résnyire nyílik, így a felnőttek elérik a fogantyút, és ki tudják azt reteszelni. Vigyázat, előbb-utóbb a gyerekek is rájönnek a trükkre.

Biztosítózár a hűtőre

Ha a szülő meg akarja akadályozni, hogy az aprónép önállóan gazdálkodjon a hűtőszekrény tartalmával, vagy elfelejtse visszazárni az ajtót, speciális hűtő-biztosítózárat szerelhetnek fel. A kereskedelemben kaphatók különböző típusok.

Kábeltartó elektromos készülékhez



A kábeltartó a konnektor mellett azt a célt szolgálja, hogy az elektromos háztartási gép bedugott zsinórját óvjuk a gyerekkezektől, ne tudják lerántani a készüléket, illetve ne essenek el a zsinórban.

Csúszásgátló kádbetét

A fürdőkád biztonságossá tehető csúszásgátló kádbetéttel vagy felragasztható alátéttel. Utóbbit meglehetősen nehéz eltávolítani, de a kádbetét bármikor kivehető. A fürdőszobaszőnyeg, vagy a kilépő alá is ajánlott csúszásgátló alátétet tenni.

Vízcseppbiztos hősugárzók

Hősugárzót vagy hőlégfújót a fürdőkádtól, a tusolótól és a mosdótól biztonságos távolságra kell felszerelni. Figyelni kell arra is, hogy a készülék legalább vízcseppbiztos legyen, de még jobb, ha spriccelésbiztos. Fokozható a biztonság hibakapcsolós konnektorral. A biztonsági intézkedések ellenére sem szabad a kisgyermekeket magukra hagyni a fürdőszobában ezekkel a készülékekkel. Használat után a hősugárzót, vagy a ventillátort jobb eltenni.

Hőszabályzó csaptelep

A hőmérséklet-szabályozó keverő csaptelep megakadályozza, hogy a gyerek a forró vizes csapból leforrázza magát; a készülékek segítségével beállítható a legnagyobb vízhőmérséklet.


forrás: ingatlanmenedzser.hu
Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja