SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A dicséret

- 2017-05-09
Mintha arany árban mérnék! Olyan nehéz kimondani, legyen szó közvetlen családtagról vagy idegenről.

Miért? Miért fáj olyan nagyon?

Mert valami oka biztosan van, hogy olyan fukarul bánunk vele. Miközben pedig biztosak vagyunk benne, hogy mi bizony sokat dicsérjük gyerkőceinket!

Csak ő nem érzi, nem hallja így!

De! Felteszek egy ennél is jobb kérdést:

Mikor dicsérted meg utoljára a párodat? „Ha másért nem, hát a mosolyáért.” – ahogyan Böjte Csaba testvér mondja. Pedig most nem azon kellene gondolkodnod, hogy mikor dicsérted meg, hanem, hogy hányszor az elmúlt 24 órában!

Sokat gondolkodtam erről, sok embert kérdeztem meg és megint ugyanoda jutottam:
Az a fránya önbizalom. :) „Nehogy már én adjak másnak, nekem se ad senki, sőt!”

És megint visszakanyarodok arra, hogy nem kaptátok meg gyermekkorban. Tudom, hogy ismétlem magam, de attól még igaz: ha nem kaptad meg gyerekként, akkor egész életed folyamán küzdesz vele!

Kivéve:

Ha ráébredsz, hogy negatív gondolataid és tetteid az önbizalom hiányából fakadnak és változtatsz rajta! Persze ez nem megy egyik napról a másikra. Ám, ha már felismerted, változtatni is tudsz! Mert te képes vagy rá! És Csak Te vagy képes rá!

Visszatérve:

Minden szülő feladata és célja, hogy gyerkőcének ne kelljen megküzdenie azokkal a démonokkal (önbizalomhiánnyal), mint neki!

Megoldás:

Dicséret! Reális elvárások! Vagyis csak azt várhatod el, amit már megtanítottál neki. És megint dicséret! És megint dicséret… Tudod: „Ha másért nem, hát a mosolyáért.”

Térjünk vissza a mindennapokhoz. Mennyivel szebb lenne a család élete, ha először csak naponta egy dologért megdicsérnénk párunkat, gyerkőcünket! Azután lehet növelni a dózist, mert akkor még jobban hat. :)

Próbáljátok ki!
Minden nap, minden héten, 365 napig!
Azután értesítsetek a fejleményekről!
Induljon a dicséret program! Kezdd el Te is és Te is és Te is! Még ma, mert tudom: képesek vagytok rá! Meg tudjátok csinálni!

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu

Fotó: Canon EOS 450d / Max Pixel

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja