SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tartós kapcsolat? - tippek a mindennapi örömökért

Szeghyné Gurin Eszter [cikkei] - 2021-02-11
Manapság a házasságok több mint fele válással végződik, januárban különösen megugrik ez a szám és a külföldi statisztikák azt mutatják, hogy a karanténidőszak után is nőtt a válni készülő párok aránya. Most éppen a házasság hete rendezvénysorozat zajlik, érdemes végiggondolni, hogy mit lehet azért tenni, hogy a te kapcsolatod ne így végződjön, hanem ahogy eltervezted, holtomiglan-holtodiglan tartson és jól is érezzétek magatokat egymással?

A titok a napi dolgokban rejlik, hogy tegyetek magatokért és a másikért - külön-külön és együtt is, meg a kapcsolatotokért is minden nap. Gondolj bele: az autót is  rendszeresen viszed szervízbe, átnézeted, az apróbb hibákat nem hagyod még jobban elromlani, hanem megjavíttatod, ápolod hogy sokáig működjön; a  házadat rendszeresen takarítod, festeted, szigetelteted stb., miért pont a kapcsolatoddal ne foglalkoznál?

Engedd el a fantáziád nyugodtan, mi az amire vágysz, vajon mire vágyik a párod - beszélgetni is szabad róla, sőt ajánlott - próbáld ki az ötleteidet, ha pedig kifogytál, íme pár tanács:

1. Beszélgessetek!

Mindennap. Figyeljetek oda közben egymásra, érdeklődjetek, legyetek kíváncsiak. Fontosak a napi történések is, de érdemes tervezgetni, álmodozni, felidézni a múltbeli kedves pillanatokat is, nemcsak a bevásárlólistát egyeztetni. Lépjetek túl a bevásárlólista-gyereknevelés-mi volt a munkában háromszögön, érdeklődjetek a másik hogylétéről, érzelmeiről, véleményéről is.

2. Fejezzétek ki egymás felé a szereteteteket!

Ehhez nem árt, ha ismeritek egymás szeretetnyelvét (minőségi idő, dicséret, ajándék, érintés, szívesség) és gyakoroljátok is annak kifejezését, amiből a másik is érzi, hogy szeretve van. Ezen kívül amikor találkoztok, legyen puszi, ölelés, mondjátok a másiknak, hogy szeretitek. Az intimitás is része egy párkapcsolatnak, ne hagyjátok eltűnni a vágyat.

3. Legyen saját és közös időtöltésetek is.

Fontos egy kapcsolatban is az énidő, az egyéni szabadság, amikor mindenki olyat csinál, amit ő szeret (utána milyen jó elmesélni a párunknak az élményt - lásd 1. pont), de legyen mi-időtök is, amikor az átélt élmény is közös. Nehéz most ebben az időszakban, de legyetek kreatívak. Ha a gyerekek már lefeküdtek aludni, akkor lehet otthon randizni, romantikusan megteríteni, koccintani egy pohár borral, filmet nézni, kártyázni. Ha napközben is akad idő, akár a környéketeken sétálhattok is kézenfogva.

4. Tiszteljétek, becsüljétek egymást.

Ismerjétek és fogadjátok el egymás értékrendjét, ne akarjátok a másikat megváltoztatni. Érdemes felidézni, hogy amikor megszerettétek egymást, ezek a tulajdonságok már akkor is ott voltak és akkor nagyon vonzónak tűntek. Lehet egyet nem érteni, témákat megvitatni, fontos ilyenkor, hogy azt kommunikáljátok, amivel nem értetek egyet, ne a másikat utasítsátok el, vagy minősítsétek.

5. Támogassátok egymást a nehezebb helyzetekben, életszakaszokban. 

Sokkal könnyebb átvészelni párban, mint egyedül és a későbbiekben lehet egy-egy nehézség leküzdésekor szerzett tapasztalatokra erőforrásként tekinteni. Egy nehézségben ne szabadulni akarjatok egymástól, próbáljátok a kapcsolatot helyreállítani, akár szakember segítségével. A mostani időszakban jól működő párok, rengeteg közös erőforrásra tettek, tesznek szert, ami a későbbi közös életükben még hasznukra lesz.

 

Indexkép: depositphotos

 

Olvasd el ezeket a cikkeinket is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja