A leghíresebb afrodiziákumok és hatásaik
MoonLady [cikkei] - 2004-12-12
Maga a szó, a szerelem görög istennője, Aphrodité nevéből származik. A gyönyörű szép istennő, akit a vágy anyjának is neveztek, egy csodálatos eszközzel, varázsövvel is rendelkezett, amiben lévő varázslatokkal, gyakran elvette a férfiak eszét.
A legismertebb afrodiziákumok és hatásaik
Az ilyen hatalmas erejű varázsszereket, vagyis a nemi vágy fokozóit nevezik afrodiziákumnak.
Nézzük hát meg a legismertebb afrodiziákumok hatásait:
- Avokádó: magas növényizsír-tartalma miatt energiát szolgáltat, a termékenységet elősegítő. E-vitamint és telítetlen zsírsavakat tartalmaz.
- Bazsalikom: a hindu vallás szerint szent fűszernövény, beteljesedett szexuális életet biztosít. Tele van izgató hatású illóolajjal.
- Chili: tüzes, a szó szoros értelmében, elfogyasztóját valósággal feltüzeli. A magyar cseresznyepaprikának is hasonló hatása van.
- Csokoládé: koffeint és theobromint tartalmaz. Mindkét alkotórész fokozza a jó hangulatot, az életörömöt, és nem utolsó sorban, a szexuális vágyat.
- Datolya: az arabok legkedveltebb gyümölcse, szerintük növeli a spermaszámot. Sok gyümölcscukrot tartalmaz, így gyorsan energiát szolgáltat.
- Durián: a legvitatottabb gyümölcs. A fehér emberek borzasztónak, míg a kelet-ázsiaiak mágikusan vonzónak tartják illatát és ízét. Szerintük a kemény, tüskés héjú gyümölcs puha bele a létező legerősebb afrodiziákum.
- Fahéj: hangulatfokozó, és potencianövelő illóolajat tartalmaz. Az indiánok nemi szervükre is kenték.
- Füge: igazi vitalitást fokozó mediterrán gyümölcs, hazánk déli tájain is megterem. A friss gyümölcs erőt ad, és elősegíti a koncentrációt.
- Ginseng: Ázsiában fiatalítószerként, erősítőként, életelixírként tisztelik. Tény, hogy erősíti az immunrendszert, és növeli a vágyat.
Indexkép: Depositphotos.com
A többi szerelmi vágykeltő... Új Dimenziók Portál
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Házasság vagy együttélés?
Következő hír
Egyedülálló szülőként, karácsonykor
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: