SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Itt rekedt a tél?

Hidegh Sándor [cikkei] - 2010-03-05
Kinézve az ablakon azt látjuk, hogy a széncinkék is fülvédőben repkednek. A meteorológia meg mindenféle piros riadóval riogat minket, most mázlijuk van, mert még talál is a jóslat!

Különben a  legtutibb szakma. Pl. "helyenként eső". Ember legyen a talpán, aki ezért felelőségre vonhatná Őket, hiszen Ők megmondták, hogy helyenként, hogy ez nem az a hely…
A „Köztiszta” meg felkészült a télre. És bármilyen hihetetlen is, az utcánkban hókotrót láttam,  tíz év után, szerintem eltévedt, vagy ez már a változás szele?

A medve azonban kijött a barlangjából, bizonyítván a népi hagyományt! (bár erősen korrumpálva volt) Ekkora torta láttára, nincs olyan hülye szőrös talpas, aki bennmaradna korgó gyomorral,  veszve hagyván a finomságot.

Kikászmálódván vackunkból, belenézvén a tükörbe, ha egy mohácsi busó tekint vissza ránk, az elrettentő látvány láttán itt a vissza nem térő lehetőség, hogy egy tervszerű megelőző karbantartásra jelentkezzünk az erre legilletékesebbnél. Tehát a legbiztosabb információ beszerzési lehetőséghez kell fordulnunk, irány a rendelő! Az ott standard parkoló nyugdíjas társnőktől aztán a várakozási idő alatt tökéletes, vizsgakész képzést kapunk az összes betegségről: a szamárköhögéstől a bilharzián át a dangue lázig. Természetesen a személyre szabott terápiával együtt, úgyhogy az orvoshoz bemenni már teljesen felesleges, mert az úgysem azt a kék pirulát írja fel, ami a szomszédasszonyon is segített!
Amennyiben hála istennek, komoly bajt nem találtak, úgy a  „csináld magad" mozgalom keretében magunk láthatunk hozzá testünk gatyába rázásának.

Először is a bennünk rejlő lustaságot legyőzve, (amennyiben az időjárás engedi) tegyünk mindennap egy kis sétát a levegőn. Álljunk le beszélgetni az ismerősökkel, mert egy jó kis dumcsi után sokkal jobban érzi magát az ember!
Menjünk el egy könyvtárba, moziba, vagy kiállításra, a télen begyepesedett agyunk felfrissítésére!



Ha súlyfelesleggel rendelkezünk - és a magyarok nagy százalékának miért ne legyen - akkor hagyjuk abba a sok kenyér, krumpli,   tésztaevést, pénztárcánk szerint együnk zöldségeket, gyümölcsöt!
Soha ne üljünk fel semmiféle csodaszernek, hiszen régen bevált gyógyszerekről derül ki, hogy többet árt, mint használ.
Ha krónikusan nagy a súlyfeleslegünk forduljunk szakemberhez, aki valószínűleg megtalálja kizárólagosan személyre szabottan a számunkra megfelelő terápiát.

Ahogyan melegszik, vidáman előbújnak a télen megedződött vírusok és teljes erővel esnek a gyanútlan honpolgárra (most éppen a hasmenés a divat), ne vegyük félvállról a dolgot! Az idősebb korosztályra veszélyesek is lehetnek a szövődmények (kiszáradás, vérnyomásproblémák, stb.) Otthoni, házi kezeléssel lehet, hogy a tüneteket megszüntethetjük, de ha a vírusokat nem irtottuk ki, vírushordozóként lelkesen fertőzzük a környezetünket.

Gyűjtsünk magunkba minél több pozitív energiát és jókedvűen tekintsünk a tavasz elé!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja