SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Epres, alkoholos finomságok

MoonLady [cikkei] - 2004-05-16
Aki még nem próbálta az epret koktélban, vagy bóléban, annak ajánlom figyelmébe. Nem csak sütemények, turmixok, hanem nagyon finom, pikáns italok is készíthetők belőle.
Epres, alkoholos finomságok

Eper daiquiri

Hozzávalók:
50 dkg eper, 2 e.kanál cukor, 18 tört jég, 8 e.kanál eperszörp, 1,5 dl frissen préselt citromlé, 3 dl fehér rum 

Készítése:
Az epret megpucoljuk, megmossuk. 6 darabot félreteszünk, a többit pürésítjük. 6 hosszúkás pohár szélét megnedvesítjük, majd a cukorba nyomjuk. Minden pohárba teszünk 2-2 e.kanál jeget. Az eperpürét, az eperszörpöt, a citromlevet, a rumot és a maradék jeget sékerben összerázzuk, majd a poharakba osztjuk. A koktélt, a félretett eperrel dekoráljuk.

-------------------

Epres bólé

Hozzávalók:
20 dkg eper
50 cl tonic
2-3 darab nektarin
1 szál mentalevél
1 üveg fehérbor

Elkészítése:
Az eperszemeket félbe, a nektarint cikkekbe vágjuk. Felöntjük fehérborral, és állni hagyjuk. Szervírozás előtt 20 perccel felöntjük ízlés szerinti mennyiségű tonickal. Bólés üvegpohárban kínáljuk, abban jól érvényesül az ital színe és a gyümölcsök látványa. Érdemes mellé ellé kiskanalat adni, hogy a vendégek a gyümölcsöket is meg tudják enni. Végül mentalevéllel díszítjük.

------------------

Eper koktél

Hozzávalók (pezsgőspoharanként):
1 cl eperszirup
3 db eper
édes pezsgő
2 cl ananászlé
1 cl citromlé
jég
shaker

Elkészítés:
Az eperszirupot, az ananászlevet, a három darab epret és a citromlevet töltsük a shaker-be a jégre, zárjuk le és jó alaposan rázzuk össze. Előre lehűtött pezsgőspohárba szűrjük bele, majd töltsük fel a pezsgővel.

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja