SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi saláta

Kovácsné Süli Mónika [cikkei] - 2011-05-20
Mindkét gyerkőcöm oviban volt ma, ezért azt ehettem ebédre amit szerettem volna. Mivel nem volt kedvem főzőcskézni, ezért elszaladtam a zöldségeshez és bevásároltam egy salátához valót. A salátát magamnak mozzarella sajttal készítettem, de a receptet természetesen tejmentesen írom le. Tavaszi saláta sajt helyett, sült tofuval. Tejallergiások, vegetáriánusok (sonka nélkül) is fogyaszthatják.

Hozzávalók: (1 személyre)

  • 2 db nagy salátalevél
  • 1 db közepes paradicsom
  • ½ db paprika
  • ¼ db kígyóuborka
  • 12,5 dkg natúr tofu
  • 1 szelet barna kenyér
  • 1 szelet sonka

dresszing:

  • olaj
  • citromlé
  • snidling, petrezselyemzöld, bazsalikom

tavaszi_salataA zöldségeket megmosom, megszárítom és egyforma nagyságú kockákra vágom. A tofut szintén felkockázom, majd bő forró olajban 1 percig sütöm. A zöldséget és a tofut egy tálba teszem, majd ráöntöm a dresszinget és összekeverem a salátát. A saláta mellé megpirítottam egy szelet barna kenyeret, amire csíkokra vágott sonkát tettem.

Ha úgy készítem a salátát, hogy a fiúk is esznek belőle, akkor a sonkát is kisebb kockákra vágom és a salátához keverem. A pirítóst növényi vajjal kenem meg.

2011. áprilisi pályázatra beküldött írás.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja