SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ebédeljünk?

Családinet [cikkei] - 2009-10-28
Az ebéd fontos étkezés, gyakran elfelejtjük ezt, amikor csak úgy mellékesen bekapunk valamit a munkahelyen vagy a szomszédos önkiszolgáló étteremben.
Még hosszú a nap, a testnek pedig további energiára van szüksége.

A kellemes közérzet és a megfelelő koncentráció érdekében fontos a meleg és könnyen emészthető ételek fogyasztása. Ezek tartalmazzanak friss zöldséget, zsírszegény húst, halat, és persze szénhidrátot is: rizst, főtt tésztát, krumplit. A szénhidrátok biztosítják ugyanis a jó hangulatot és a megfelelő koncentrációs képességet.

Az ivásnak is fontos szerepe van, fogyasszunk ásványvizet vagy gyümölcslevet az ebédhez. Amikor túlságosan zsíros ételeket veszünk magunkhoz, szervezetünk aránytalanul sok energiát vesz igénybe a zsírok emésztéséhez, ami a motiváció és koncentráció rovására mehet. 
Hét közben tehát el a kezekkel a zsíros sültektől, a hasáb krumplitól és a pizzától.
A vasárnapi ebéd után engedjünk meg magunknak egy fél óra ejtőzést is.

Mit tegyünk, ha nincs gyorsétterem a közelben vagy nincs étkezési lehetőség a munkahelyen?

1. Ha van a munkahelyen mikrosütő vagy teakonyha, akkor magunkkal vihetjük az előző este elkészített levest, egyszerűbb ételeket. Nem kell minden nap főzni, ha lefagyasztható ételeket nagyobb adagban készítünk el és kisebb műanyagdobozokba porciózva tesszük be a mélyhűtőbe. Ez a megoldás praktikus, olcsó, mégis egészségesebb, mint  minden nap gyorséttermi ételeket fogyasztani.

2. Ha szívesebben eszik salátát vagy nincs lehetőség az étel felmelegítésére, kipróbálhatja a következő tippet: előző nap otthon elkészíti a zöldségeket és a salátát. Az öntetet egész hétre előre is el lehet készíteni. Műanyag dobozban viszi magával a salátát, külön jól zárható kisebb üvegben pedig a dresszinget. Ezt fogyasztás előtt is rá lehet önteni a salátára.

3. A jó öreg vajaskenyeret is fel lehet tuningolni pár friss salátalevéllel, zöld fűszerekkel, uborkaszeletekkel. Kenyér helyett megtehetjük ezt zsemlével, kroaszonnal és különféle bagettekkel is. A pékségek elég nagy választékot kínálnak ezekből.


Ne mondjon le az evésről!

Ellenkező esetben rámennek az idegei és alakjának sem tesz jót. Egy idő után jelentkezni fog az éhség és akkor mindenre rá fogja vetni magát, ami a szeme elé kerül. Az irodákban mindig fellelhető valamilyen édes nasi, ezek fogyasztásakor már nem fogja tudni, mikor álljon le az evéssel.

Íme, néhány egészséges recept az ebédhez:


Szezámmagos zöldséges palacsinta

Hozzávalók (1 személyre):

  • 3 ek Tönkölybúza liszt
  • 1 dl Sovány tej
  • szerecsendió
  • cukor
  • 1 tojás (M)
  • 2 ek pirított szezámmag
  • 2 ek apróra vágott snidling
  • 1 répa kb. 100 g
  • 1 piros paprika kb. 150 g
  • 2 ek olaj
  • 2 ek zöldfűszeres sajtkrém, (12%)
  • 1 marék mungóbab csíra
  • bors
  • citromlé

Elkészítés:

1. A lisztet, tejet, csipetnyi sót, cukrot, szerecsendiót csomómentesre keverjük. Hozzáadjuk a tojást, a szezámmagot és a snidlinget. Az egészet simára keverjük.
2. A répát és a paprikát vékony csíkokra vágjuk, majd egy ek. olajon, közepes lángon 5-7 percig dinszteljük. Hozzákeverjük a sajtkrémet. Ezután rászórjuk a csírát és a másik evőkanál snidlinget. Átmelegítjük, sóval, borssal, citromlével ízesítjük.
3. Palacsintasütőben felhevítünk egy kávéskanálnyi olajat, egymás után kisütünk benne két vékony palacsintát. Az egyikre ráhelyezzük a tölteléket, lefedjük a másikkal, majd körben egymáshoz nyomkodjuk a széleket.
(Tölteléknek a dinsztelt gomba vagy cukkíni is kiváló)

Elkészítési idő 30 perc.
Tápérték 533 kcal
25 g fehérje
24 g zsiradék
52 szénhidrát

További ebéd receptek

Fotó: freestocks-photos / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

Az általános iskolai beiratkozás menete a 2025/2026-os tanévre

Hamarosan kezdetét veszi az általános iskolai beiratkozás a 2025/2026-os tanévre. Mi a beiratkozás menete? Mit intézhetünk el online? Milyen dokumentumokra lesz szükség? Hogyan lehet halasztani az iskolakezdést? Összegyűjtöttük a fontos tudnivalókat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja