SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karfiol indiai módra

Családinet [cikkei] - 2009-05-18
Finom karfiolos étel indiai fűszerekkel. Könnyen elkészíthető, gyors és nem hizlal.

Nagyképűen azt mondhatnám, kreáltam egy ételt, de hát nyilván szó sincs erről. Arról azonban annál inkább, hogy napok óta karfiolt ennék, de mindig találtam valami hibát az aktuális kínálatban: hol drágának ítéltem meg, hol túl nagynak, máskor pedig  túl sok eldobni való levéllel csomagoltnak. Ma végre rábukkantam az igazira, és elkészítettem belőle kedvenc karfiolvagdaltamat. De mivel a diéta napjaiban vágytam már valami fűszeres ízre, indiai fűszereket kevertem bele.

Hozzávalók:
indiai karfiol

kb. 40 dkg karfiolrózsa

1 nagyobb burgonya

1 tojás

zöldpetrezselyem



só, bors, garam masala, cayenne bors, édeskömény, őrölt koriander

zsemlemorzsa

joghurt

Elkészítés:


A karfiolt sós vízben puhára főztem, hideg vízzel leöblítettem, kihűtöttem, majd egy tálban villával pépesre törtem. Hozzáreszeltem a nyers burgonyát, beleütöttem a tojást, beleszórtam az apróra vágott petrezselymet (ha lett volna friss korianderem, akkor azt), majd fűszereztem a fent felsoroltakkal. A masszát zsemlemorzsával tettem kezelhetőbbé. Nem kell nagyon betonosra keverni, jobb, ha kicsit lágyabb a massza, de azért lehessen vele dolgozni. Két kanál segítségével nagyobbacska galuskákat formáltam belőle, forró olajban pirosra sütöttem. Ne süssük rögtön nagy lángon, hagyjuk, hogy előbb a belseje átsüljön, utána adjunk csak színt a daraboknak. (Legközelebb, ha nem leszek ennyire éhes, meg fogom próbálni a vékonyan kiolajozott sütőpapírra rakosgatni a vagdaltat, és sütőben megsütni.) Lehet golyó formában sütni, esetleg ellapított pogácsákat gyárthatunk belőle, ahogy tetszik. Hideg joghurttal tálaltam, és mérhetetlen élvezettel fogyasztottam.

Forrás: http://fakanal.freeblog.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja