SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire figyeljünk a fogyókúra elején?

Schillinger Zsú [cikkei] - 2010-01-28
Meglepő, de igaz! Egy nagy hiba, amivel észrevétlenül hazavágod a fogyókúrádat. Kerüld el inkább!

Figyelem, olyat mondok, amin meg fogsz lepődni, de nagyon!

A legnagyobb hiba, amit el lehet követni a fogyókúra elején:

A (túlzott) lelkesedés

Bizony. Nem feltétlenül tesz jót, ha úgy vágsz bele egy fogyókúrába, hogy "igen, csináljuk, kezdjük már".

FogyókúraBelegondoltál már, hogy a fogyókúra egyáltalán nem a csinálásról szól? Sőt! Sokkal inkább arról, hogy csökkents, vegyél vissza dolgokból, kevésbé csinálj valamit (pl kevesebbet egyél).

Persze ha semmi motivációd nincs, és kedved se, az nem jó. De ha nagyon lelkes vagy, az se éppen hasznos, mert a "csináljunk valamit" hangulatból könnyen lesz "együnk valamit" hangulat.

Ez nem egy munka, amit elkezdesz, dolgozol vele, és kész lesz egyszer. Nem szükséges, hogy az életed előterében legyen, és figyelj rá. Sőt, minél inkább a háttérben működik, annál jobb. És hogy miért okoz gondot a lelkesedés?

Mert az előtérbe hozza a fogyás gondolatát!

Ha lelkesen nekiállsz egy könyvnek, az jó, mert a lelkesedés ott tart a könyv fölött, és el fogod olvasni. De ha lelkesen vágsz bele a fogyókúrába, az nem jó, mert igazából az lenne a jó, ha az evés gondolatával a lehető legkevesebbet foglalkoznál!

Mi a megoldás?

Ne feledd! A nyugalom a kulcs.



A legjobb tanácsom: Nyugi. Ne pörögj fel, ne akarj nagyon lefogyni! Próbálj meg hosszú távra ráállni, és foglalkozz azzal, ami tényleg fontos: a saját életeddel! A fogyókúra pedig működhet szépen a háttérben.

Kevésbé jó, de megteszi: amikor fel vagy turbózva, vezesd le a feszültségeket, a fölös energiákat. Kezdj el edzeni, ha így érzed magad jól, tervezgesd, hogy milyen lesz vékonyan, vagy valami hasonlót csinálj.

Az utóbbi megoldás hátránya, hogy nem mindig van rá lehetőséged.

Vegyünk egy példát.

Elsétálsz egy mini péksütiket áruló bolt előtt. Az ajtón áradnak ki a finomabbnál finomabb illatok. Te a fogyókúrád elején jársz, és eléggé csábító számodra az illat, és a gondolat, hogy beleharapj valami igazán finomba.

Ha éppen "tegyünk valamit a fogyásért" hangulatban vagy, akkor kerülsz bajba. Ugyanis ebben a helyzetben az egyetlen amit a fogyásért tehetsz, az az, hogy nem teszel semmit! Nem kell energiát kifejtened, vagy lépned valami merészet. Csak annyi a dolgod, hogy továbbmenj.

Ahogy látod, itt aztán végképp nem tudod máshova levezetni az energiákat. Nem állhatsz neki mozogni, vagy valami mást csinálni.

Tehát a legjobb megoldás, ha veszel egy mély levegőt és megnyugszol. Lecsillapítod a belső hangokat. Mindegyiket. És szépen, nyugodtan, továbbsétálsz abban a tudatban, hogy biztosan jól döntöttél!

Mára ennyi voltam. A nyugalom a kulcs, ne feledd! Szerinted?


(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja