SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Vacsoradilemma

Magócsiné Kis Krisztina [cikkei] - 2008-09-17
Nem tudod eldönteni, hogy vacsorázz-e vagy sem?
Erre a kérdésre adok neked válaszokat, és te magad döntheted el, hogy mi lenne a jó számodra!

Én úgy gondolom, hogy KELL vacsoráznod, mivel soha nem az a fontos, hogy mikor eszel. Teljesen mindegy, hogy mikor eszel, a szervezeted a plusz kalóriákat zsírként raktározza el. Azért egészségesebb, ha az étkezéseket naponta több alkalommal iktatjuk be. Tudom, hogy ez nem könnyű a rohanó, stresszel teli életvitelünk miatt, de mindenképp szükséges ahhoz, hogy ezt az őrült életvitelt minél tovább tudjuk folytatni. Mint tudjuk az egészség a belekben lakozik, tehát mindennek az alapja a megfelelő minőségű és mennyiségű étkezés, amely által az emésztésünk is helyre áll. Ha nem figyelünk arra, hogy mit eszünk, könnyen okozhat hízást is a napi egyszeri, de nem jól átgondolt evés! Tehát a hangsúly mindig azon van, hogy változatos és megfelelő minőségű tápanyagok kerüljenek az asztalra vacsoraidőben is.

Tippek a vacsihoz
Fogyókúra ideje alatt, az esti étkezésnél mindenképp csökkentett adagot, és fontos, hogy csökkentett kalóriatartalmú ételt (pl: gyümölcsöt, zöldséget) válassz.
Figyelj arra, hogy ne tv nézés közben étkezz, mert akkor hajlamosak vagyunk magunkról megfeledkezni, és máris többet ettünk, mint kellett volna.

Javaslom az erőleveseket, zöldségleveseket, amelyek kevés kalóriatartalmuk ellenére még teltségérzetet is okoznak.

Ha szénhidrátot tartalmazó ételt választasz, akkor zsírtartalmú ételeket is ehetsz vacsorára.


A szénhidrát dús étel, eltelít pillanatnyilag, viszont hamarosan jelez a gyomor, hogy éhes, és akkor nyílik a hűtőszekrény újra, amit inkább elkerülni szeretnénk. Tehát a szénhidrátos ételek mellett legyen pici mennyiségű sajt, husi. Azért is fontos a zsír az étkezésünkhöz, mert szükséges a zsírban oldódó vitaminok feldolgozásához, és a megfelelő hormonszintet is beállítja.

Néhány étel, amely hosszabb időn keresztül kifejti telítő hatását
Húsok: marhasült, soványhal
Gabonatermékek: zabkása, teljes őrlésű tészta, kenyér, magos kenyér, fehérrizs, barnarizs
Zöldségek, gyümölcsök: burgonya, fehérbab, lencse, narancs, alma, szőlő
Tejtermékek: sajt
Egyéb: tojás

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja