SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori rendellenességek és terápiák - gyógytorna

Családinet [cikkei] - 2008-04-29
Gyermeke egészsége minden szülő számára a legfontosabb. Óvjuk őket a legkisebb megfázástól, sérüléstől is. Mégis megannyi szülőnek kell megbarátkoznia a gondolattal, hogy gyermeke problémákkal küszködik, esetleg fogyatékos.

Sorozatunkban olvashatnak az ismertebb gyermekkori problémákról és a gyógymódokból is összegyűjtöttünk néhányat, külföldi tapasztalatok alapján.



Sok szülő fordul orvoshoz, mert rossznak ítéli meg gyermeke tartását, járását, mozgásszervi panaszokra gyanakszik.
 A gyógytorna nemcsak ezeken, de sérülések kezelésében, belső szervek és az idegrendszer betegségeinek leküzdésében is segíthet. Mobilitást és stabilitást elősegítő gyakorlatok, izomgörcsöket, alkati hipo- és hipertóniát orvosló technikákat alkalmaznak a terápiák során, javítva és erősítve ezzel a gyenge izomzatot.
Az alábbiakban ismerkedjünk meg két terápiával, melyek sikeresen alkalmazhatók hasonló problémák esetén.


A Bobath-terápiával jól kezelhetővé válnak a központi idegrendszeri megbetegedések, mozgásbeli zavarok, bénulási tünetek, egy testrész teljes vagy részleges bénulása, tartási, egyensúlyi, mozgási nehézségek, hipo- és hipertónia. A legjobb, ha a gyógytornát már pár hónaposan elkezdjük, később pedig felkereshetünk egy Bobath-terápiára szakosodott gyógytornászt. (A keresésben kérjük a háziorvos segítségét!) Ennél a kezelésnél is nagyon fontos a szülő közreműködése. A gyógytornász által kiadott feladatok egyszerűbbé válnak, ha a szülő eltanulja a fogásokat, amelyekkel segítheti gyermekét, a következő órán pedig egyeztethet a kezelőorvossal.

A Vojta-terápiánál talán még fontosabb a szülő szerepe, akinek olykor el kell viselnie, hogy ez a hatékony terápia kisebb fájdalmakat okozhat a gyermekének és ezt minden bizonnyal nem fogja megköszönni. Ez a terápia ugyanis közvetlenül avatkozik be a mozgást és tartást irányító agyi folyamatokba. Alkalmazható már a szülést követő hónapokban, de kortól függetlenül is. A Vojta-folyamat során hason-, hanyatt- és oldalfekvésből kiindulva ingereket keltenek a törzsön és a végtagokon, melyek különböző reakciókat váltanak ki, reflexeik működtetésével erősítve tehát a gyermek gyengeségeit. A kívánt izomaktivitás egy meghatározott izületre kifejtett nyomás segítségével valósul meg, javítva ezzel a térérzéket és az önészlelést. Ugyanakkor pozitív mellékhatásai is vannak a kezelésnek, mint a légzés mélyülése, a vérkeringés és az emésztés javulása. Ebből kifolyólag a Vojta-terápia sok gyermekgyógyászati, ortopédiai, sebészeti és ideggyógyászati kezelés alapját képezi.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja