SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekkori rendellenességek és terápiák - gyógytorna

Családinet [cikkei] - 2008-04-29
Gyermeke egészsége minden szülő számára a legfontosabb. Óvjuk őket a legkisebb megfázástól, sérüléstől is. Mégis megannyi szülőnek kell megbarátkoznia a gondolattal, hogy gyermeke problémákkal küszködik, esetleg fogyatékos.

Sorozatunkban olvashatnak az ismertebb gyermekkori problémákról és a gyógymódokból is összegyűjtöttünk néhányat, külföldi tapasztalatok alapján.



Sok szülő fordul orvoshoz, mert rossznak ítéli meg gyermeke tartását, járását, mozgásszervi panaszokra gyanakszik.
 A gyógytorna nemcsak ezeken, de sérülések kezelésében, belső szervek és az idegrendszer betegségeinek leküzdésében is segíthet. Mobilitást és stabilitást elősegítő gyakorlatok, izomgörcsöket, alkati hipo- és hipertóniát orvosló technikákat alkalmaznak a terápiák során, javítva és erősítve ezzel a gyenge izomzatot.
Az alábbiakban ismerkedjünk meg két terápiával, melyek sikeresen alkalmazhatók hasonló problémák esetén.


A Bobath-terápiával jól kezelhetővé válnak a központi idegrendszeri megbetegedések, mozgásbeli zavarok, bénulási tünetek, egy testrész teljes vagy részleges bénulása, tartási, egyensúlyi, mozgási nehézségek, hipo- és hipertónia. A legjobb, ha a gyógytornát már pár hónaposan elkezdjük, később pedig felkereshetünk egy Bobath-terápiára szakosodott gyógytornászt. (A keresésben kérjük a háziorvos segítségét!) Ennél a kezelésnél is nagyon fontos a szülő közreműködése. A gyógytornász által kiadott feladatok egyszerűbbé válnak, ha a szülő eltanulja a fogásokat, amelyekkel segítheti gyermekét, a következő órán pedig egyeztethet a kezelőorvossal.

A Vojta-terápiánál talán még fontosabb a szülő szerepe, akinek olykor el kell viselnie, hogy ez a hatékony terápia kisebb fájdalmakat okozhat a gyermekének és ezt minden bizonnyal nem fogja megköszönni. Ez a terápia ugyanis közvetlenül avatkozik be a mozgást és tartást irányító agyi folyamatokba. Alkalmazható már a szülést követő hónapokban, de kortól függetlenül is. A Vojta-folyamat során hason-, hanyatt- és oldalfekvésből kiindulva ingereket keltenek a törzsön és a végtagokon, melyek különböző reakciókat váltanak ki, reflexeik működtetésével erősítve tehát a gyermek gyengeségeit. A kívánt izomaktivitás egy meghatározott izületre kifejtett nyomás segítségével valósul meg, javítva ezzel a térérzéket és az önészlelést. Ugyanakkor pozitív mellékhatásai is vannak a kezelésnek, mint a légzés mélyülése, a vérkeringés és az emésztés javulása. Ebből kifolyólag a Vojta-terápia sok gyermekgyógyászati, ortopédiai, sebészeti és ideggyógyászati kezelés alapját képezi.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja