SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Veszélyek a vízben

Családinet [cikkei] - 2007-06-18
A nyári hőségben szívesen időzünk valamely medence, tó, vagy akár tenger partján. A frissítő fürdőzés azonban később kellemetlen meglepetéseket tartogathat számunkra, ha nem vagyunk elég óvatosak.

A nyár kétség kívül a napozás, a strandolás időszaka. A szünidő beköszöntével pedig ugrásszerűen nő a fürdőzők száma. Ezzel együtt azonban sajnos szintén emelkedik azon vízben található szennyeződések mennyisége, melyek különböző hasmenéssel, bőrkiütéssel, vagy fülgyulladással járó betegségeket okozhatnak.

Az egyik ilyen fertőzést okozó baktérium, mely a vízben megbújva külsőfülgyulladást és bőrkiütést okozhat a Pseudomonas aeruginosa. A cryptosporidium, Giardia lamblia, shigella, és E. coli kórokozókkal való találkozásunkat kellemetlen hasmenéses tünetek kísérhetik. Ritkább esetekben előfordulhatnak légzőszervi megbetegedéssel, vagy megfázásos tünetekkel járó fertőzések is.

A hasmenést a szennyezett víz lenyelése okozza. A tünetek rendszerint nem azonnal, előfordulhat, hogy az eset után csak 1-2 héttel jelentkeznek. A víz által eltávolított természetes védőréteg, a fülzsír nélkül pedig a baktériumok és gombák könnyen okozhatnak külsőfül gyulladást. A betegséget erős fájdalom jellemzi, mely rágás hatására fokozódhat. Viszketés, váladékozás is előfordulhat.

A bőr égető, viszkető érzése, apró vörös kiütések, dudorok jelentkezése percekkel, vagy akár napokkal fürdőzés után szintén fertőzés következménye. A kiütéseket édes- és sós vizekben egyaránt előforduló paraziták, vagy lárváik okozzák.

Természetesen a medencék vizének tisztításához használt klór képes elpuszítani a kellemetlen tüneteket okozó kórokozókat. Ehhez azonban két dolog szükséges. Először is a medencék szakszerű tisztításának, rendszeres időközönként történő végzése. Másodsorban pedig a kórokozók nagy része a klór hatására perceken belül hatástalanná válik. Vannak azonban bizonyos fajták, mint a cryptosporidium, melyek elpusztításához a legnagyobb körültekintéssel végzett tisztítás mellett is napok szükségeltetnek.

A fertőzések megelőzésének legegyszerűbb módja, ha elkerüljük a víz lenyelését, illetve ha betegnek érezzük magunkat, mellőzzük a fürdést. A vízbe lépés előtt mindig zuhanyozzunk le, wc használat után, vagy pelenka cserét követően mindig alaposan mossunk kezet, hogy megakadályozzuk a kezünkön lévő baktériumok vízbe jutását.

A külsőfülgyulladás elkerüléséhez fürdőzés után alaposan távolítsuk el a vizet a fülünkből, fejünk oldalra fordításával. A strandolás utáni alapos zuhanyozás segít a bőrkiütések elkerülésében.

 A hír alapjául a “Beware of Recreational Water Illnesses” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja