SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Galagonya

Németh Ági [cikkei] - 2004-05-12
Egy gyönyörű cserje, vörös bogyóival, a szívek megmentője és súlyunk csökkentője. Ezt a bogyós gyógynövényt már évszázadok óta ismerik a népi gyógyászatban. Régen balszerencse-hozóként volt inkább hírhedt, mert Jézus töviskoronája is a tövises galagonya ágból készült.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Galagonya

A galagonya igazi orvosi felhasználása IV. Henrik /1553-1610/  uralkodásának idejére tehető. Udvari orvosának feljegyzéseiből tudjuk, hogy alkalmazták gyógyításra.

Melyikünk ne ismerné ezt a szép, mutatós növényt, ha másképpen nem, hát a versikéből: "Őszi éjjel izzik a galagonya, izzik a galagonya ruhája...” ? Ez a cserje csodálatos színfoltja a kerteknek, erdőnek piros bogyóival. A madarak kenyerének is szokták nevezni. A galagonya a rózsafélék családjába tartozik és májusban virágzik. Gyógyító ereje a leveleiben és a virágjában található.

 

Hatóanyag: trimethylanin, arataegussav, flavonoidok /gyümölcsében sok a vitamin/.

Igazi gyógyhatását a 19-20. században kezdték vizsgálni. A kutatások kimutatták, hogy kedvezően hat a szív és érrendszeri betegségekre.

 

Használják: szívritmus-zavar, szívérkoszorú-elmeszesedés, szívizomgyengeség és magasvérnyomás kezelésére.

 

A szív csodálatos gyógyítója. Teája kúraszerűen alkalmazva az elfáradt szívet szinte teljesen rendbe hozza, mert oxigénhez juttatja, és jótékony hatással van a szívinfarktus utókezelésében. A szív megerősödik, szabályossá válik a működése és a szívideget ért gyulladások is meggyógyulnak. Kúraszerű használata teljesen veszélytelen, mert nem tartalmaz toxikus anyagot. A galagonya biztonságos gyógynövény. Teája ajánlott minden 40 év felett azoknak, akik dohányoznak, rendszertelenül táplálkoznak, stresszes életet élnek.

 

Súlyos esetekben orvosunk egyetértésével alkalmazzuk!

 

Teakészítés: egy kávés kanál teafüvet 2 dl forrásban lévő vízzel forrázzunk le és párpercnyi állás után szűrjük le.

 

A galagonya  nagyszerű gyógynövény, nem csak gyógyerejével és pompájával tudja az embert megbabonázni, hanem van még   egy fontos tulajdonsága: fogyaszt. Segít megszabadulni minket a súlyfeleslegtől. Ha kitartóak vagyunk, nemcsak a szívproblémáinkat orvosolja, de még segít abban is, hogy megszabaduljunk a felesleges kilóinktól. Ezt én is megerősíthetem, saját tapasztalatból. Én esszenciát próbáltam ki. Napi /reggel éhgyomorra inni/ egy pohár vízbe 15 cseppet tettem. Ezt egy, a szakterületen dolgozó professzor is megerősítette minap a rádióban.

 

Fogyúkúrás tea elkészítése: egy púpozott teáskanál teafüvet leforrázunk 1dl forró vízzel és félpercnyi állás után leszűrjük. Napi négy csésze ajánlott.

 

Az esszenciából napi egy alkalommal 10-15 csepp.

 

Aki kitartó tud lenni, és inkább előnyben részesíti gyógynövényeket a többi fogyasztó receptekkel szemben, higgye el, nem marad el az eredmény. Persze azt itt is be kell tartani, hogy kerüljük a zsíros ételeket, és ha tehetjük, mozogjunk minél többet.

Egy dolgot ne hagyjunk figyelmen kívül: megfelelő testmozgás nélkül nem segít semmi, akármilyen csodaszer lehet is.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja