SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - A galaj

Németh Ági [cikkei] - 2004-04-24
Tejoltó galaj/Galium verum/, Ragadós galaj/ G. aperine/, Közönséges galaj/galiu/
Egy gyógynövény, amelyet még napjainkban is használnak a sajtkészítéshez, és eredményesen egészíti ki a rákbetegségek gyógyítását.

A galajnak három fajtája van: a ragadós galaj, a közönséges galaj, és a tejoltó galaj. Gyógyhatása mindegyiknek egy forma, bár a tejoltó galajt kedvelik inkább, az ő gyógyhatását vélik az igazinak. Nem kényes növény, szinte mindenhol megterem, erdőkben réteken. A szántók réme, mert ellepi, és ezzel sok bosszúságot okoz a gazdáknak. Történelmi háttere Jézus születéséig nyúlik vissza. A monda szerint, Szűz Mária a fekvő helyüket nem szalmával készítette, hanem galaj szárral, és a kis Jézus bölcsőjét is galajjal párnázta ki. Régen a szárából tejszűrő szitát készítettek. A tejoltó galajt a sajtkészítésnél is használták, ami a mai napig is nélkülözhetetlen a sajtgyártásban, mert az angolok a cseszter sajtot színezik vele. A mai világban egyre nagyobb harcot folytatunk egy nagyon csúnya betegség, a rák ellen.

A régi füves könyvek is már a rák gyógyítója ként emlegetik a galajt.

 

Ragadós galaj: zöldes fehér virágú, kissé fanyar illata van.

Hatóanyag: növény sav

                  Gligozitok

Mire használják a teáját: vese, máj, hasnyálmirigy, bőrbetegségek, pattanások/külsőleg lemosásra

 

Tejoltó galaj: évelő sárga bugavirágzata van

Hatóanyag: rubiclorsav, citromsav, vörösfesték, tejoltó enzim, gailitan sav

Mire használják a teáját: epebántalmak, vese, ideggyulladások, szájüregi rákos megbetegedés, golyva

 

A galaj tea minden vesebetegség kiváló gyógyítója és nagyon jó vértisztító hatású.                                            

A szárából kipréselt friss lé, fekélyes sebhelyek kezelésére is ajánlott.

 

Tea készítés: Egy kávéskanál teafüvet 2 dl forrásban lévő  vízzel leforrázunk és rövid ideig állni hagyjuk. Ha kihűlt leszűrjük, és kortyolva isszuk. Napi két csésze ajánlott.

/az én családomban az epe problémákon segített sikeresen a tea/

 

Bőrbetegségek, pattanások kezelése: a teával külső lemosás

Szájüregi meg betegedések, golyva: a teát nem csak inni kell, de öblögetni kell vele naponta többször is.

 

Vesetea keverék: sárga árvacsalán

                            közönséges aranyvessző 

                            tejoltó galaj

A teafüveket egyenlő arányban összekeverjük, és a fenti módon készítünk belőle teát. Naponta többször igyunk, így ajánlatos többet készíteni. A teát csak forrázni szabad, és éhgyomorra igyuk az első kortyokat. Súlyos esetekben napi négy csésze ajánlott.

 

A galajról egy osztrák növénytan tudós így nyilatkozik a könyvében, - rámutat, „milyen remek gyógyszer a tejoltó galaj, teával való öblögetés és ivása a nyelvrák és ugyan úgy segít a gyógyfű frissen kisajtolt nedve, vajjal keverve, mindenféle rákon, fekélyen és rákos bőrbajnál.”-Dr Heinrich Neuthaler „Das Krauterbuch” /Gyógynövénykönyvében/

A galaj gyógynövény ezeknek a súlyos betegségeknek a gyógyítója. Mielőtt azonban kipróbálnánk minden esetben, kérjük ki Háziorvosunk véleményét, és az ő jóváhagyásával alkalmazzuk a tea keveréket.

 

 

/Forrás. Mária Treben/

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja