SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - A galaj

Németh Ági [cikkei] - 2004-04-24
Tejoltó galaj/Galium verum/, Ragadós galaj/ G. aperine/, Közönséges galaj/galiu/
Egy gyógynövény, amelyet még napjainkban is használnak a sajtkészítéshez, és eredményesen egészíti ki a rákbetegségek gyógyítását.
 Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - A galaj

A galajnak három fajtája van: a ragadós galaj, a közönséges galaj, és a tejoltó galaj. Gyógyhatása mindegyiknek egy forma, bár a tejoltó galajt kedvelik inkább, az ő gyógyhatását vélik az igazinak. Nem kényes növény, szinte mindenhol megterem, erdőkben réteken. A szántók réme, mert ellepi, és ezzel sok bosszúságot okoz a gazdáknak. Történelmi háttere Jézus születéséig nyúlik vissza. A monda szerint, Szűz Mária a fekvő helyüket nem szalmával készítette, hanem galaj szárral, és a kis Jézus bölcsőjét is galajjal párnázta ki. Régen a szárából tejszűrő szitát készítettek. A tejoltó galajt a sajtkészítésnél is használták, ami a mai napig is nélkülözhetetlen a sajtgyártásban, mert az angolok a cseszter sajtot színezik vele. A mai világban egyre nagyobb harcot folytatunk egy nagyon csúnya betegség, a rák ellen.

A régi füves könyvek is már a rák gyógyítója ként emlegetik a galajt.

 

Ragadós galaj: zöldes fehér virágú, kissé fanyar illata van.

Hatóanyag: növény sav

                  Gligozitok

Mire használják a teáját: vese, máj, hasnyálmirigy, bőrbetegségek, pattanások/külsőleg lemosásra

 

Tejoltó galaj: évelő sárga bugavirágzata van

Hatóanyag: rubiclorsav, citromsav, vörösfesték, tejoltó enzim, gailitan sav

Mire használják a teáját: epebántalmak, vese, ideggyulladások, szájüregi rákos megbetegedés, golyva

 

A galaj tea minden vesebetegség kiváló gyógyítója és nagyon jó vértisztító hatású.                                            

A szárából kipréselt friss lé, fekélyes sebhelyek kezelésére is ajánlott.

 

Tea készítés: Egy kávéskanál teafüvet 2 dl forrásban lévő  vízzel leforrázunk és rövid ideig állni hagyjuk. Ha kihűlt leszűrjük, és kortyolva isszuk. Napi két csésze ajánlott.

/az én családomban az epe problémákon segített sikeresen a tea/

 

Bőrbetegségek, pattanások kezelése: a teával külső lemosás

Szájüregi meg betegedések, golyva: a teát nem csak inni kell, de öblögetni kell vele naponta többször is.

 

Vesetea keverék: sárga árvacsalán

                            közönséges aranyvessző 

                            tejoltó galaj

A teafüveket egyenlő arányban összekeverjük, és a fenti módon készítünk belőle teát. Naponta többször igyunk, így ajánlatos többet készíteni. A teát csak forrázni szabad, és éhgyomorra igyuk az első kortyokat. Súlyos esetekben napi négy csésze ajánlott.

 

A galajról egy osztrák növénytan tudós így nyilatkozik a könyvében, - rámutat, „milyen remek gyógyszer a tejoltó galaj, teával való öblögetés és ivása a nyelvrák és ugyan úgy segít a gyógyfű frissen kisajtolt nedve, vajjal keverve, mindenféle rákon, fekélyen és rákos bőrbajnál.”-Dr Heinrich Neuthaler „Das Krauterbuch” /Gyógynövénykönyvében/

A galaj gyógynövény ezeknek a súlyos betegségeknek a gyógyítója. Mielőtt azonban kipróbálnánk minden esetben, kérjük ki Háziorvosunk véleményét, és az ő jóváhagyásával alkalmazzuk a tea keveréket.

 

 

/Forrás. Mária Treben/

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja