SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire jó a nyers virágpor?

Családinet [cikkei] - 2012-10-01
 [X]

A nyers virágpor egy rendkívül összetett eledel, több mint 120 összetevőből. Benne van mind a 22 aminosav amiből az ember felépül. Az összes vitamin, ásványi anyag és nyomelem benne van, amire az embernek az egészséges testi működéshez szüksége van. A nyers virágporban benne van a természet íze java, melyek mind hiányoznak a szárított virágporból.
Mire jó a nyers virágpor?

A nyers virágport főként egészség védelemre és méregtelenítésre fogyasztják milliók szerte a nagyvilágban. A különböző virágpor fajtákat, különböző célokra lehet alkalmazni, a kiegészítő terápia részeként, vagy akárcsak önmagukban, a gyógyulás elősegítésére.

A méhészek leginkább ezt a négy fajta nyers virágport gyűjtik: a vegyesvirág (több tucat mezei virág), a fűz, a hárs és a galagonya.

Mire jó a vegyesvirágpor?

virágporA vegyesvirág ajánlható azoknak, akik először fogyasztanak nyers virágport.
A vegyesvirágport fogyaszthatjuk immunrendszer erősítésre, stressz ellen, étvágy csökkentésre,  így a fogyókúra megtámogatására.

Egy evőkanál virágpor, képes lehet akár 24 órára is elvenni az étvágyat, úgy hogy közben nem leszünk éhesek, fáradtak, gyengék. Ez nagy segítség a lefogyni vágyóknak.

Sokan fogyasztják a vegyes virágport szervezet erősítésre, anorexia esetén, gyomor és bél állapot javításra, csont és izületi bajokra, cukorbetegség esetén, a húgyutak és a vese állapotának feljavítására.  Gyermekek számára is a vegyesvirág ajánlott.


Mire jó a hárs és a fűz virágpora?

Hárs és Fűz virágporA hárs virágpor főként idegrendszerrel kapcsolatos problémáknál ajánlható. Túlhajszolt életmód, stressz, depresszió, fáradtság során lehet hasznos. A hárs fogyasztható még légúti bajoknál, asztmánál, allergiánál is.
 
A fűzfa virágpor az egyik legjobb minőségű virágpor. A fűz a városi ember számára ideális az egészség megőrzése, immunerősítésre, idősebb korban szervezet erősítésre, vagy éppen a műtétek utáni gyorsabb regenerálódáshoz.  Kemoterápiák alatt is a fűzfa virágporát érdemes fogyasztani.

Mire jó a galagonya virágpora?

A galagonya virágpora, ellentétben a többi virágporral, nem finom, íze kesernyésebb. A galagonya virágport szív és érrendszeri bajoknál érdemes kipróbálni. Jó hatásokat lehet vele elérni, magas és alacsony vérnyomásnál egyaránt.

Még több információ: http://www.nyersviragpor.hu/
Infóvonal: +3670 / 3377 059
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja