SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Védőoltás fájdalom nélkül

Családinet [cikkei] - 2011-02-03
Egyes vizsgálatok szerint a gyermekek fele kifejezetten erős fájdalmat él meg a vérvételek alkalmával - a kicsiknél ez az arány még magasabb, 70 százalék feletti -, de a felnőttek 15 százaléka is retteg a tűszúrástól.

buzzy_mehecskeA kicsik leggyakrabban az oltások során találkoznak először a tűvel, így ez lehet az oka annak, hogy a gyermekek egy része szorongva, sírva, tiltakozva megy később a gyermekorvoshoz, ez pedig kihathat a felnőttkori élményekre is. A fájdalom enyhítésére több módszer létezik, de ezeket kevésbé alkalmazzák a napi gyakorlatban.


Magyarországon a Budai Egészségközpontban használnak elsőként egy olyan természetes fájdalomcsillapító eszközt, amely rezgés segítségével hűti le a fájdalomérző idegeket, ezzel érzéstelenítve az oltási területet. A Buzzy® elnevezésű, méhecske formájú új eszköz hatásosan csillapítja a tűszúrás okozta fájdalmat, így például az influenza elleni oltás is fájdalom, s így félelem nélkül adható be. Vérvétel esetén is alkalmazható, és februártól minden beteg részére – a gyermekek mellett a felnőtteknek is – térítésmentesen kérhető a használata. A napokban debütáló Buzzy® a korábbi módszerektől eltérően gyorsan és hatásosan csillapítja a fájdalmat. A tűszúrást megelőzően egy zümmögő kis méhecske „száll” a gyermekek karjára, aki zümmögésével, más érzéstelenítő használata nélkül teszi játékossá az amúgy esetleg megrázó élményt. A méhecske rezgésével lehűti a fájdalomérző idegeket, így a gyermek átmenetileg nem fog fájdalmat érezni a méhecske környékén. Az új eszköz – melyet egy pánt segítségével a karokra vagy lábra lehet helyezni az oltás helye fölé – a korábbi érzéstelenítőktől eltérően fél-egy perc alatt kifejti hatását, amely főként sürgős beavatkozások esetén előnyös. „A Buzzy® kiválóan alkalmazható a gyermekgyógyászat egyéb területein is, ahol gyakrabban kerül sor a tű használatára. A méhecske segítségével megkíméljük a gyermekeket – és a felnőtteket is – a felesleges fájdalmaktól, a rossz élményektől és szorongásoktól” – nyilatkozta Dr. Krivácsy Péter, a Budai Egészségközpont gyermekgyógyásza.

Forrás: Budai Egészségközpont

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja