SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kismama mackónadrágban (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Pál Kata [cikkei] - 2011-05-02
Makacsul tartja magát az a nézőpont, miszerint egy nőnek minden körülmények között csinosnak kell látszódnia. Nem véletlen a szóhasználat: minden nő tudja, hogy vannak lelkileg slamposabb és fittebb időszakok is. Ámde a kényszer nagy úr: divatdiktatúrában élünk. Nem szabad, hogy a strapa meglátszódjon a megjelenésünkön.
Kismama mackónadrágban (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Egy kismama úgy kovácsolhat erényt a tényből, hogy nincs ideje, na meg energiája szépségápolásra, hogy nagy meggyőződőssel síkra száll a természetes szépség oldalán, és ezt hangsúlyozza a sok munkát, időt, befektetést igénylő mesterséges szépüléshez képest.

Ennek egyik legkézenfekvőbb eszköze a mackónadrág. Már a neve is kedves, olyan halkan brummogó, mint maga a kismama, hajnali órán. És ugyan ki állítja, hogy nem sikkes, ahogyan (lehetőleg oldalt csíkkal) bevetésre készen végigrobogunk benne a nappalin és a konyhán? A ruhadarab diszkrét sármját emeli, ha néhány főzelék-pecsét, szétkent csokoládédarab, vagy játszótéri emlék is fellelhető rajta. Fontos stílus-kiegészítő továbbá a szélfútta, borzas frizura.Szerencsére a választék bőséges. Mindenki megtalálhatja az ízlésének és személyiségének megfelelő darabot. Csak úgy tobzódhatunk a különféle színekben és fazonokban (úgy, mint lengő szárú, bokánál gumírozott, hátul zsebes, stb.).

További előnye, hogy gyors és közvetlen kapcsolatteremtést tesz lehetővé a hasonszőrűek között. Aki gyakran mutatkozik ebben az örökzöld darabban, hamarosan barátokra, mi több lelki társakra lel. Ezentúl együtt guggolhatnak, sutyoroghatnak a homokozóban.
Vannak azonban renitens, általában komolyan megfélemlített nőtársak, akik csak magas sarkú csizmában, necc harisnyában, frissen ondolált hajjal képesek homoktortát sütni. Mentsük meg őket! A „Természetes szépség” kismama-mozgalom elkötelezett híveként irányítsuk őket haladéktalanul a legközelebbi távol-keleti ruházati szaküzletbe, ahol aránylag kis befektetéssel szert tehetnek a kényelem és báj eme örök kellékére, a mackónadrágra!
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja