Bőrterapeuta: több mint kozmetikus
Családinet [cikkei] - 2010-08-17
A plasztikai sebész jobb keze. Röviden így lehet összefoglalni a bőrterapeuta munkáját. Ő az a kozmetikus, aki a hagyományos kozmetikai kezeléseken túl az orvos - elsősorban a plasztikai sebész és a bőrgyógyász - keze alá dolgozik, és bizonyos, nem orvosi feladatokat átvállal tőle.
A kozmetikus szakma óriási fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedekben. Míg a 90-es években legtöbben csak gyantáztatni, esetleg arctisztításra jártunk kozmetikushoz, addigra mára szinte megszámlálhatatlan szolgáltatást vehetünk igénybe a kozmetikai szalonokban. Választhatunk különböző krémes arckezeléseket, lézeres vagy ultrahangos kezeléseket, és többféle testformáló, bőrfeszesítő eljárást is.
Nyugat-Európában és a tengerentúlon a kozmetikusok kezdenek kilépni megszokott szerepükből, és bővítve ismereteiket, bőrterapeuta képesítést szereznek. A hazánkban egyelőre még gyerekcipőben járó szakmáról, a kozmetikus és a bőrterapeuta közötti különbségről, és a bőrterapeuták plasztikai sebészetben betöltött támogató szerepéről Dr. Szemerey Balázs István plasztikai sebészt, a Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság (MPHEST) Esztétikai Szekciójának elnökét kérdeztük.
„A bőrterapeuta olyan kozmetikus, aki a hagyományos kozmetikai beavatkozásokon túl ismeri a bőrön végezhető orvosi, elsősorban plasztikai sebészeti, bőrgyógyászati, és kozmetológiai beavatkozásokat, és azok hatását. Segíti az orvos munkáját és bizonyos – nem orvosi – feladatokat átvállal tőle” – mondta Szemerey doktor.
A beavatkozásokat megelőző bőrdiagnosztikának és az alapos előkészítésnek köszönhetően pontos, személyre szabott kezelési terv készíthető. A bőrterapeuta az előzetes állapotfelmérés eredménye alapján felkészíti a pácienseket az esetlegesen rájuk váró kezelésekre, műtétekre. Amennyiben szükséges, a beavatkozást követően további utókezeléseket javasol és végez annak érdekében, hogy a végeredménnyel a páciens maximálisan elégedett legyen. A bőrterapeuta munkája során folyamatosan kapcsolatban áll a kezelőorvossal.
Dr. Szemerey azt is elmondta, hogy ugyan lézeres kezeléseket, microdermabrasiót, vagy tartós szőrtelenítést plasztikai sebészetek mellett szépségszalonokban is végeznek, azonban a beavatkozásokhoz használt készülékek hatásfokában, így a kezelések hatékonyságában nagy különbségek vannak. A kozmetikákban például, a microdermabrasiót homokszemcsés lézerrel végezik, a plasztikai sebészeteken azonban, ugyanerre a kezelésre gyémántfejes készüléket használnak. Míg a homokszemcsés lézerrel 10 alkalomra is szükség lehet, hogy észrevehető változást tapasztaljunk bőrünkön, addig a gyémántfejjel már 5 alkalom utána is látványos eredményt érhetünk el.
„A bőrterapeuta tudja, és jogosult is használni a hatékonyabb, erősebb orvosi lézereket, ultrahangos, vagy villanófényes készülékeket. Pontosan tisztában van az eszközök működésével, a kezelések hatásával, és a velük elérhető eredménnyel. Így ha hozzá fordulunk segítségért, biztosak lehetünk a magas színvonalú ellátásban és a tökéletes végeredményben”- mondta Dr. Szemerey.
Magyarországon egyelőre nem indult még bőrterapeuta szakképzés, azonban több országban is mestervizsgához kötik a bőrterapeuta diploma megszerzését.
A Mediburg Klinikáról
A Mediburg Klinika 1991-től működik, és elsősorban plasztikai sebészettel foglalkozik. A klinikán teljes körű plasztikai sebészeti szolgáltatás érhető el: mellen, fejen és arcon végzett műtétek, intim plasztika, valamint az alakformáláshoz kötődő műtétek. A Mediburg Klinika Magyarország leginnovatívabb plasztikai sebészete, ennek jegyében a műtéti beavatkozások mellett a minimál invazív (pl. lézeres és botox kezelések, microdermabrasió, anyajegy eltávolítás) és a non invazív beavatkozások (pl. ultrahangos alakformálás, bőrfeszesítés) széles tárházát kínálja pácienseinek. A klinikán 2009. augusztusában kezdték meg a kezeléseket az új Thermage készülékkel.
A plasztikai sebészeti beavatkozásokon kívül orvos-kozmetológiai tanácsadás és kezelés, személyre szabott anyagcsere-beállítás és fogyókúra is elérhető, valamint a klinikán a svéd Akademikliniken orvos-kozmetológiai készítményei is megvásárolhatók.
Forrás: Morpho Communications
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Miért pont az EFT?
Következő hír
Túlélőkalauz parlagfű szezon idejére
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: