Bőrterapeuta: több mint kozmetikus
Családinet [cikkei] - 2010-08-17
A plasztikai sebész jobb keze. Röviden így lehet összefoglalni a bőrterapeuta munkáját. Ő az a kozmetikus, aki a hagyományos kozmetikai kezeléseken túl az orvos - elsősorban a plasztikai sebész és a bőrgyógyász - keze alá dolgozik, és bizonyos, nem orvosi feladatokat átvállal tőle.
A kozmetikus szakma óriási fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedekben. Míg a 90-es években legtöbben csak gyantáztatni, esetleg arctisztításra jártunk kozmetikushoz, addigra mára szinte megszámlálhatatlan szolgáltatást vehetünk igénybe a kozmetikai szalonokban. Választhatunk különböző krémes arckezeléseket, lézeres vagy ultrahangos kezeléseket, és többféle testformáló, bőrfeszesítő eljárást is.
Nyugat-Európában és a tengerentúlon a kozmetikusok kezdenek kilépni megszokott szerepükből, és bővítve ismereteiket, bőrterapeuta képesítést szereznek. A hazánkban egyelőre még gyerekcipőben járó szakmáról, a kozmetikus és a bőrterapeuta közötti különbségről, és a bőrterapeuták plasztikai sebészetben betöltött támogató szerepéről Dr. Szemerey Balázs István plasztikai sebészt, a Magyar Plasztikai Helyreállító és Esztétikai Sebész Társaság (MPHEST) Esztétikai Szekciójának elnökét kérdeztük.
„A bőrterapeuta olyan kozmetikus, aki a hagyományos kozmetikai beavatkozásokon túl ismeri a bőrön végezhető orvosi, elsősorban plasztikai sebészeti, bőrgyógyászati, és kozmetológiai beavatkozásokat, és azok hatását. Segíti az orvos munkáját és bizonyos – nem orvosi – feladatokat átvállal tőle” – mondta Szemerey doktor.
A beavatkozásokat megelőző bőrdiagnosztikának és az alapos előkészítésnek köszönhetően pontos, személyre szabott kezelési terv készíthető. A bőrterapeuta az előzetes állapotfelmérés eredménye alapján felkészíti a pácienseket az esetlegesen rájuk váró kezelésekre, műtétekre. Amennyiben szükséges, a beavatkozást követően további utókezeléseket javasol és végez annak érdekében, hogy a végeredménnyel a páciens maximálisan elégedett legyen. A bőrterapeuta munkája során folyamatosan kapcsolatban áll a kezelőorvossal.
Dr. Szemerey azt is elmondta, hogy ugyan lézeres kezeléseket, microdermabrasiót, vagy tartós szőrtelenítést plasztikai sebészetek mellett szépségszalonokban is végeznek, azonban a beavatkozásokhoz használt készülékek hatásfokában, így a kezelések hatékonyságában nagy különbségek vannak. A kozmetikákban például, a microdermabrasiót homokszemcsés lézerrel végezik, a plasztikai sebészeteken azonban, ugyanerre a kezelésre gyémántfejes készüléket használnak. Míg a homokszemcsés lézerrel 10 alkalomra is szükség lehet, hogy észrevehető változást tapasztaljunk bőrünkön, addig a gyémántfejjel már 5 alkalom utána is látványos eredményt érhetünk el.
„A bőrterapeuta tudja, és jogosult is használni a hatékonyabb, erősebb orvosi lézereket, ultrahangos, vagy villanófényes készülékeket. Pontosan tisztában van az eszközök működésével, a kezelések hatásával, és a velük elérhető eredménnyel. Így ha hozzá fordulunk segítségért, biztosak lehetünk a magas színvonalú ellátásban és a tökéletes végeredményben”- mondta Dr. Szemerey.
Magyarországon egyelőre nem indult még bőrterapeuta szakképzés, azonban több országban is mestervizsgához kötik a bőrterapeuta diploma megszerzését.
A Mediburg Klinikáról
A Mediburg Klinika 1991-től működik, és elsősorban plasztikai sebészettel foglalkozik. A klinikán teljes körű plasztikai sebészeti szolgáltatás érhető el: mellen, fejen és arcon végzett műtétek, intim plasztika, valamint az alakformáláshoz kötődő műtétek. A Mediburg Klinika Magyarország leginnovatívabb plasztikai sebészete, ennek jegyében a műtéti beavatkozások mellett a minimál invazív (pl. lézeres és botox kezelések, microdermabrasió, anyajegy eltávolítás) és a non invazív beavatkozások (pl. ultrahangos alakformálás, bőrfeszesítés) széles tárházát kínálja pácienseinek. A klinikán 2009. augusztusában kezdték meg a kezeléseket az új Thermage készülékkel.
A plasztikai sebészeti beavatkozásokon kívül orvos-kozmetológiai tanácsadás és kezelés, személyre szabott anyagcsere-beállítás és fogyókúra is elérhető, valamint a klinikán a svéd Akademikliniken orvos-kozmetológiai készítményei is megvásárolhatók.
Forrás: Morpho Communications
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Miért pont az EFT?
Következő hír
Túlélőkalauz parlagfű szezon idejére
LEGOLVASOTTABB
"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár
Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.
Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett
Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.
Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák
A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.
Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit
A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.
Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!
Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.
Közösségi hozzászólások: