SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tanulj böjtölni!

Családinet [cikkei] - 2010-02-10
Nap, mint nap rengeteg méreganyagot juttatunk szervezetünkbe, amelyek gyengítik immunrendszerünket, ezáltal könnyebben megbetegszünk.

A levegőben található ólom, a kevésbé tápláló, ám annál egészségtelenebb gyorséttermi ételek, a kozmetikumokban fellehető rengeteg méreganyag, valamint az élelmiszerekben megtalálható tartósítószerek, mindennapi mérgeink csupán töredékét teszik ki. Gondolnád, hogy egy tisztálkodás vagy sminkelés folyamán allergiás reakciót vagy akár súlyosabb betegséget okozó alumíniumot, butánt, kaolint és egyéb káros anyagokat juttatsz a szervezetedbe? Éppen ezért nagyon fontos, hogy időnként - mint ahogy a lakásodat - takarítsd ki, azaz tisztítsd meg a méreganyagoktól! Erre nagyon jó megoldást jelenthet a böjt.

„A betegségeket legtöbbször a testünkben felhalmozódott mindennapi méreganyagok okozzák, amelyeket időnként száműznünk kell szervezetünkből” - mondja Dr. Borbényi Erika, a Napsugár Életház orvosa. Mielőtt nekilátnál, tudnod kell, hogy több módszer közül választhatsz. Fontos, hogy a böjt számodra örömöt, megtisztulást és feltöltődést, nem pedig büntetést jelentsen, ezért kezdd apróbb lépésekben!” - tanácsolja a doktornő, akinek segítéségével megtudhatod, hogyan kezdj hozzá a „nagytakarításhoz”, és tulajdonképpen mi is történik ilyenkor a szervezetedben.

Kezdetben próbálkozz gyümölcsnappal, így nem kell koplalnod, de szervezeted mégis megkönnyebbül. Sikerélményed lett? Felfrissültél? Akkor a következő alkalommal légy bátrabb és folytasd víznappal, de fogyaszthatsz egész nap akár gyógyteákat is! Ezek a rövid kúrák is elegendőek ahhoz, hogy szervezeted fellélegezzen. Nagyobb lépés lehet a 3 napos léböjt, amelyhez olyan helyet válassz, ahová elvonulhatsz a mindennapok nyüzsgésétől, és csak magadra figyelsz! Ha elhatároztad magad, informálódj a lehetőségekről! Célszerű a barátokra, ismerősökre hallgatni, hiszen szolgáltatás és szolgáltatás között jelentős minőségbeli különbségek adódhatnak, és egy rossz tapasztalat örökre elveheti a kedved! A gyakorló böjtölőknek ajánlott a 7 napos léböjtkúra, vagy akár a nagyobb próbatételek is.

A léböjt a szilárd ételek elhagyását, és kizárólag gyógyteák, zöldség- és gyümölcslevek, vagy friss forrásvíz fogyasztását jelenti, melynek elsődleges célja, hogy a szervezetünket megtisztítsuk a káros méreganyagoktól. A táplálék megvonásával szervezetünk az elraktározott tartalékokat hasznosítja, a méreganyagok, a gyulladást és allergiát kiváltó anyagok nagy része pedig kiürül. A káros anyagok távozásával az anyagcsere folyamatok felgyorsulnak, az erek falára rakódott zsír lebomlik, bőrünk feszesebb és üdébb lesz, immunrendszerünk megerősödik, és szervezetünk újra feltöltődik. Az, hogy javul közérzetünk, és a kúra során néhány kilótól is megszabadulhatunk, csupán kellemes mellékhatások.

„A léböjtkúra szervezetünk megtisztításának leghatékonyabb módja, mivel testünktől teljes mértékben megvonjuk a szilárd táplálékot, a felesleges méreganyagok lebomlanak és kiürülnek, így teljes lehet a testi és a lelki megtisztulás” - tette hozzá a doktornő.

A léböjt alabszabályai

  1. A léböjt több mint egyszerű ivókúra.
  2. Kizárólag szakértői felügyelettel, böjtben jártas orvossal történt előzetes konzultáció után kezdjünk böjtölni!
  3. A léböjt élettani hatása mellett a lélektani hatásoknak is legalább akkora szerepük van és ugyanolyan odafigyelést kívánnak, mint a fizikai tünetek. A testi megtisztulás mellett kiemelten fontos a testi-lelki-szellemi egység visszaállítása.
  4. A teljes értékű léböjthöz váltsunk környezetet! Keressünk stresszmentes helyszínt, a kúra időtartama alatt igyekezzünk magunkra figyelni. Ismerjük meg önmagunkat televízió, mobiltelefon, internet, munkatársaink és családtagjaink valamint hétköznapi rutinfeladataink nélkül!
  5. A biztonságos böjthöz és a kívánt eredmény eléréséhez elengedhetetlen a megfelelő felvezető és levezető diéta.
  6. Törődjünk a böjt alatt felszabaduló gondolatokkal, álmokkal és érzelmekkel, keressünk partnereket ezek feldolgozásához. Végezzünk kreatív, kézműves tevékenységet, hogy segítsük a szellem megnyílását.
  7. A böjt alatt engedjünk el minden feleslegesen felhalmozott anyagot, gondolatot, negatív érzelmeket (sérelmeket, haragot, dühöt), múltbéli emlékeket! Engedjük meg magunknak a pozitív érzelmeket, megbocsátást, hálát, szeretetet. Éljük meg a böjtöt, találjuk meg benne azt, amitől többé válunk általa!
  8. Végezzünk mélyre ható mozgásokat - ilyen pl. a jóga, a streching, a pilates és a gyaloglás - és meditáljunk, melyek mindegyike fokozza a böjt salaktalanító hatását és segít az elmélyülésben!
  9. Engedjük meg magunknak a hosszú, pihentető mély alvásokat, akár délután is!
  10. A böjt kiváló alkalom az életmódváltásra is. Ápoljuk tovább a böjt során megtisztult testet, lelket és szellemet a kúra után is. Tudatosan figyeljünk rá, hogy minél tovább tiszta maradjon!



Morpho Communications

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja