SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Testünk apró jelzései

Családinet [cikkei] - 2006-11-02
Elsőként vessünk egy pillantást kéz,- és láb körmeinkre, ezáltal ugyanis általános képet nyerhetünk egészségi állapotunkról. Bármilyen apró elváltozás vitamin, illetve ásványi anyag hiányra utalhat.
Testünk apró jelzései

Amennyiben körmünkön akár függőleges, akár vízszintes irányban kiemelkedéseket tapasztalunk, ez cink hiányt jelezhet. A cink számos fontos folyamatban vesz részt úgy, mint sebgyógyulás, illetve a bőr egészségének megőrzése, így szervezetünk számára nélkülözhetetlen.

A körmökön jelentkező fehér foltok kalcium hiányt jeleznek. Mivel a kalcium elengedhetetlenül fontos a csontok és a fogak egészségének megőrzéséhez, így igyekezzünk mielőbb gondoskodni pótlásáról.

A cink pótlásáról gondoskodhatunk pulyka, csirke, bab, csicseriborsó, joghurt, barna rizs és teljes kiőrlésű kenyér fogyasztásával. Kalciumban gazdag tápanyagforrás a tej, joghurt, sajt, brokkoli, tofu és mogyoró.

A fejtetőn tapasztalható, vagy akár a ruhánkon, vagy hajunkat végigsimítva kezünkben folyamatosan jelentkező hajveszteség a fokozott stressz eredménye. A mentális stressz, vagy a fokozott munkahelyi nyomás gyakran ölt alakot elhullajtott hajszálaink képében.

Természetesen ez esetben nem a haj, sokkal inkább a probléma gyökerét, vagyis magát a stresszt kell kezelnünk. Ebben kérhetjük szakember segítségét is. Célunk egy olyan napirend megtervezése kell legyen, mely elegendő időt biztosít számunkra rendszeres mozgás végzésére, pihentető alvásra, egészséges táplálkozásra. Ezzel egy időben gyakoroljuk a pozitív gondolkodást, s próbáljunk meg ne kizárólag munkánkra fókuszálni.

A szemek környékén jeletkező apró fehér foltok, vagy másnéven miliák olyan kis, fehér, vagy sárgás cisztikus csomók a bőr felszíne alatt, amit a zsírmirigyek eldugulása által okozott zsír felgyülemlés okoz.

Semmilyen módon ne próbáljuk meg eltávolítani őket, ez ugyanis sebhelyek kialakulását, vagy fertőzést idézhetne elő. Kezelésükhöz kérjük kozmetikus segítségét.

A "csirkebőr", vagy másnéven keratosis pilaris jelenség vörös kiütések, foltok formájában jelentkezik a felkar hátsó részén, de kialakulhat a lábon, farpofákon is. A szőrtüszők körül kifejlődő bőrelváltozás örökletes, s jellegzetesen a téli hónapokban rosszabbodik. Habár a jelenség ártalmatlan, mégis érdemes rendszeresen hidratálnunk az érintett testrészt, s hosszas fürdőzés helyett a gyorsabb zuhanyozást választanunk. Bővebb kezelési útmutatás érdekében keressünk fel bőrgyógyászt.

Nyelvünk normál állapotában tiszta és nedves felületű. Amennyiben elszíneződéseket látunk rajta, vagy száraznak érezzük, minden bizonnyal kevés folyadékot fogyasztunk. A dehidratáció másik árulkodó jele a vizelet színe. (minél világosabb, annál biztosabb, hogy elegendő mennyiségű folyadékot fogyasztunk.)

Szervezetünk megfelelő működéséhez elengedhetetlenül fontos a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztás, s az elvesztett mennyiség pótlása. Egy nap folyamán fél liter folyadékot vesztünk, csak légzés során. Törekedjünk rá, hogy megközelítőleg napi két liternek megfelelő folyadékot vegyünk magunkhoz.

Szintén intő jel lehet a fokozott vizelet ürítés. A különösen az éjszakai órákban gyakorta jelentkező tünet akár cukorbetegséget is jelezhet. Amennyiben tehát igazak ránk a fent leírtak, feltétlenül keressük fel háziorvosunkat, ugyanis a kezeletlen cukorbetegség számos életveszélyes szövődmény forrása lehet.

Kezeinket és lábainkat hidegnek érezhetjük, ha testünkben nem megfelelő a keringés. Egyéb tüneteink lehetnek visszértágulat, mellkasi,- és lábfájdalmak, romló látás. A keringési elégtelenség különösen gyakori 50 év felettiek, erős dohányosok és alkohol fogyasztók és túlsúlyosok körében.

Természetesen a probléma kezelése is ebből adódik. Az erős dohányosok számára a leszokás, a túlzott mértékben alkoholt fogyasztók számára az alkohol mennyiségének csökkentése, a túlsúlyosok számára pedig a felesleges kilóktól való megszabadulás hozhat javulást.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja