SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tippek az őszi allergiaszezon idejére

Családinet [cikkei] - 2006-09-25
A szezonális allergiától szenvedő egyéneknek az évszakok változásával folyamatosan új allergénekkel kell megküzdeniük. Nincs ez másként az ősz beköszöntével sem.
Tippek az őszi allergiaszezon idejére

Jó hír azonban, hogy senkinek sem kell a lakásban, zárt ajtók mögött átvészelnie ezt az időszakot, csupán egy kis odafigyelés és máris bárki élvezheti a szabadban töltött órák örömeit.

Az ősszel jelentkező allergének közül a leggyakoribbak a pollen, mely a szabadban gyakorlatilag bárhol megtalálható. A penészgomba, mely különösen a késő nyári és kora őszi nedvesebb időszakokban okoz problémát a szabadban és lakáson belül egyaránt. A poratkák egész évben jelen vannak ugyan, azonban a nedvességben megbújva az ősz folyamán fokozatosan bújnak elő a fűtő- és szellőztető rendszereken keresztül.

Az első és legfontosabb tennivalónk a megelőzés. Fontos, hogy ne csak a tünetek jeletkezésekor forduljunk orvoshoz, amennyiben tudjuk, hogy az őszi időszak mindig kellemetlen mellékhatásokkal jár életünkben. Minden tünet kezelhető. Az orrfolyás, orrdugulás és tüsszögés ellenszere a kortikoszteroiddal történő kezelés. Az égő, viszkető szemek számára a megfelelő szemcsepp lehet a megoldás, a kellemetlen fejfájást pedig az orrdugulás megszüntetésével, antihisztamin készítményekkel csökkenthetjük. A személyünkre szabott kezelési terv érdekében tehát keressük fel orvosunkat, még a tünetek megjelenése előtt.

Előfordulhat, hogy a korábban eredményes kezelés, a megszokott gyógyszerek mellett állapotunk rosszabbra fordul. Ne tévesszen meg senkit azonban ez a jelenség, semmiképpen se függesszük fel a gyógykezelést, mindenképpen keressük fel azonban kezelőorvosunkat, valószínűleg állapotunk fordult rosszabbra, vagy az allergének száma emelkedett meg környezetünkben, s új kezelési tervre van szükség.


Nem ajánlatos azonban öngyógyításba kezdenünk, s a recept nélkül kapható allergia kezelésére szolgáló szerektől várnunk a javulást. Ezek ugyanis átmeneti javulást hozhatnak ugyan, de bizonyos idő elteltével a páciens rendszerint rosszabbul érzi magát, mint a kezelés előtt. Mindenképpen kérjük szakember segítségét, aki folyamatosan nyomonköveti gyógykezelésünket, aktuális állapotunk függvényében.

Ügyeljünk étkezésünkre is, bizonyos keresztallergiák során ugyanis a bevitt táplálékkal is sokat ronthatunk állapotunkon. A pollenre allergiás egyének számára éppen ezért ajánlott a dinnye, banán, cukkini, uborka, napraforgó mag és a kamilla tea fogyasztásának mellőzése. Legtöbb esetben ezen ételek hatására szintén, az allergiás tünetekhez hasonló viszkető, égő érzés tapasztalható a szájüregben.

Számos lehetőség létezik tehát az allergiás tünetek megelőzésére, kezelésére. Fontos, hogy az öngyógyító próbálkozásokkal felhagyva, időben keressük fel kezelőorvosunkat. A megfelelő gyógykezeléssel pedig élvezzük bátran az ősz csodálatos hangulatát, színeit, lakáson belül, s a szabadban egyaránt.

A hír alapjául a "Taking the Itch Out of Fall Allergies" cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja