SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen - Galagonya

Németh Ági [cikkei] - 2004-05-12
Egy gyönyörű cserje, vörös bogyóival, a szívek megmentője és súlyunk csökkentője. Ezt a bogyós gyógynövényt már évszázadok óta ismerik a népi gyógyászatban. Régen balszerencse-hozóként volt inkább hírhedt, mert Jézus töviskoronája is a tövises galagonya ágból készült.

A galagonya igazi orvosi felhasználása IV. Henrik /1553-1610/  uralkodásának idejére tehető. Udvari orvosának feljegyzéseiből tudjuk, hogy alkalmazták gyógyításra.

Melyikünk ne ismerné ezt a szép, mutatós növényt, ha másképpen nem, hát a versikéből: "Őszi éjjel izzik a galagonya, izzik a galagonya ruhája...” ? Ez a cserje csodálatos színfoltja a kerteknek, erdőnek piros bogyóival. A madarak kenyerének is szokták nevezni. A galagonya a rózsafélék családjába tartozik és májusban virágzik. Gyógyító ereje a leveleiben és a virágjában található.

 

Hatóanyag: trimethylanin, arataegussav, flavonoidok /gyümölcsében sok a vitamin/.

Igazi gyógyhatását a 19-20. században kezdték vizsgálni. A kutatások kimutatták, hogy kedvezően hat a szív és érrendszeri betegségekre.

 

Használják: szívritmus-zavar, szívérkoszorú-elmeszesedés, szívizomgyengeség és magasvérnyomás kezelésére.

 

A szív csodálatos gyógyítója. Teája kúraszerűen alkalmazva az elfáradt szívet szinte teljesen rendbe hozza, mert oxigénhez juttatja, és jótékony hatással van a szívinfarktus utókezelésében. A szív megerősödik, szabályossá válik a működése és a szívideget ért gyulladások is meggyógyulnak. Kúraszerű használata teljesen veszélytelen, mert nem tartalmaz toxikus anyagot. A galagonya biztonságos gyógynövény. Teája ajánlott minden 40 év felett azoknak, akik dohányoznak, rendszertelenül táplálkoznak, stresszes életet élnek.

 

Súlyos esetekben orvosunk egyetértésével alkalmazzuk!

 

Teakészítés: egy kávés kanál teafüvet 2 dl forrásban lévő vízzel forrázzunk le és párpercnyi állás után szűrjük le.

 

A galagonya  nagyszerű gyógynövény, nem csak gyógyerejével és pompájával tudja az embert megbabonázni, hanem van még   egy fontos tulajdonsága: fogyaszt. Segít megszabadulni minket a súlyfeleslegtől. Ha kitartóak vagyunk, nemcsak a szívproblémáinkat orvosolja, de még segít abban is, hogy megszabaduljunk a felesleges kilóinktól. Ezt én is megerősíthetem, saját tapasztalatból. Én esszenciát próbáltam ki. Napi /reggel éhgyomorra inni/ egy pohár vízbe 15 cseppet tettem. Ezt egy, a szakterületen dolgozó professzor is megerősítette minap a rádióban.

 

Fogyúkúrás tea elkészítése: egy púpozott teáskanál teafüvet leforrázunk 1dl forró vízzel és félpercnyi állás után leszűrjük. Napi négy csésze ajánlott.

 

Az esszenciából napi egy alkalommal 10-15 csepp.

 

Aki kitartó tud lenni, és inkább előnyben részesíti gyógynövényeket a többi fogyasztó receptekkel szemben, higgye el, nem marad el az eredmény. Persze azt itt is be kell tartani, hogy kerüljük a zsíros ételeket, és ha tehetjük, mozogjunk minél többet.

Egy dolgot ne hagyjunk figyelmen kívül: megfelelő testmozgás nélkül nem segít semmi, akármilyen csodaszer lehet is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja