SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit szedjünk a járvány alatt?

Csaholczi-Horváth Alexandra [cikkei] - 2020-12-02
Manapság a rengeteg reklám és hirdetés hatására nehéz eligazodnunk, hogy mit is tartalmazzon a házi patikánk? Mit szedjünk és mit ne? Most ebben szeretnénk segíteni úgy, hogy három olyan készítményt mutatunk be, ami jó, ha mindig van otthon!

Melyek lesznek ezek?
1.D-vitamin
2.Grapefruitmag-csepp
3.Teafaolaj

Az első vitamin, amit javasolt szedni, az a D-vitamin, ami tulajdonképpen nem is kifejezetten csak egy vitamin, hanem hormon is!

A magyarok nagy része a tél végére D-vitaminhiányos lesz, tehát a jelenlegi vírushelyzettől függetlenül is ajánlott a szedése megelőző jelleggel is!

Régen egyértelműen a csontok miatt javasolták, ma már azonban immunrendszer-erősítő hatása is előtérbe került!

 

Mit okoz a D-vitamin hiánya a szervezetünkben?

  • Csontritkulást
  • Izomgörcsöket
  • A fogak romlását
  • Fertőzésekre való fokozott hajlamot
  • Immunhiányos állapotot

 

Milyen okokból alakulhat ki a hiánya?

  • Ha túl kevés napsütés éri a szervezetet
  • Ha hiányos a táplálkozás
  • Abban az esetben, ha a belekből csökkent a D-vitamin felvétele, pl. coeliakiában, vagyis a lisztérzékenység következtében
  • Illetve csökken a szintje, ha az igény megnő rá, például terhesség, vagy szoptatás alatt, gyermek-vagy időskorban

 

Mit kell szednünk mellé?

A D-vitamin nem hasznosul MAGNÉZIUM nélkül, illetve a D-vitamin hatására felszívódó KALCIUM csak akkor tud megfelelően hasznosulni, ha K2 vitamint is szedünk mellé!

Ma már megkönnyíti a dolgunkat az, hogy ezeket a vitaminokat egyben kaphatjuk meg!

 

Mennyi a napi adag korosztályokra lebontva?

  • Csecsemőknek a napi javasolt mennyiség: 400-1000 NE
  • 1 és 6 év közötti gyerekeknek a javasolt napi mennyiség: 600-1000 NE
  • 6 év feletti gyermekek javasolt napi mennyisége: 600-1000 NE
  • Serdülők napi bevitele: 800-1000 NE
  • Felnőttek napi bevitele: 1500-2000 NE
  • Várandós nők napi bevitele: 1500-2000 NE

 

Milyen ételek jó D-vitamin források?

Ha D-vitaminról van szó, akkor a halak jussanak az eszünkbe: a lazac, makréla, és a tőkehalmáj-olaj.

Ezeken kívül a tojássárga, máj, és a tejtermékek is tartalmazzák. A tejtermékek ezen kívül kalciumot is tartalmaznak, így érdemes őket választani, természetesen akkor, ha nincs allergia-vagy intolerancia velük szemben.

 

A következő fontos cseppünk: a Grapefruitmag-csepp

A grapefruit magjából nyert csepp nagyon jó immunerősítő, természetes baktérium-, vírus-és gombaölő.

Tisztítja a májat, és nagyon magas a C-vitamin tartalma. Flavonoid-tartalma miatt az egészség fenntartásához, és a különböző daganatos megbetegedések megelőzéséhez nélkülözhetetlen.

Grapefruit

Erősíti az érfalat is, csökkenti a különböző vénás megbetegedések kialakulási arányát.

Sokan alkalmazzák a candida gomba okozta megbetegedés visszaszorítására is, és mivel gombaellenes, ezért köröm-és bőrgomba kezelésére is tökéletes. A korpát sok esetben gomba okozza, kivéve, ha a fej dehidratáltsága a kiváltó tényező, erre is nagyszerű a grapefruit-csepp.

 

A száj különböző megbetegedéseiben is alkalmazhatjuk, ilyen az afta, a szájpenész, és a herpesz is,  illetve a fogínygyulladás és a fogszuvasodás megelőzésében is hasznos.

Segít csökkenteni a koleszterin-szintet is, illetve nőgyógyászati fertőzésekben, hólyaghurut esetén is hatásos lehet.

Viszont nagyon fontos felhívni a figyelmet arra, hogy a grapefruit egyes gyógyszerek hatásait befolyásolhatja, így ha Ön valamilyen szívgyógyszert, véralvadásgátlót, pajzsmirigy-gyógyszert szed, mindenképpen konzultáljon szakemberrel!

 

Teafaolaj

A cikkben szereplő utolsó készítmény egy külsőleg használható olaj, a Teafaolaj.

Előfordul a piacon néhány készítmény, amelyet belsőleges használatra is ajánlanak, de inkább külsőleg alkalmazzuk. És az egyik legfontosabb, ha valamilyen késztményt először próbálunk ki, mindig végezzünk bőrpróbát az alkarunkon! Sokan ugyanis érzékenyek az illóolaj-tartalmú krémekre, kenőcsökre és allergiás reakció léphet fel a használatukkor!

 

Tehát miért legyen otthon mindig Teafaolaj?

A grapefruit-hoz hasonlóan ez az olaj is baktérium-, vírus-, és gombaölő!

Egyre több arclemosóban, krémben alkalmazzák pattanások kezelésére is!

Olyan bőrbetegségekben is ajánlott, mint az ekcéma vagy a pikkelysömör! Természetesen ezeknél a betegségeknél az a legfontosabb, hogy a kiváltó okokra rájöjjünk, hiszen például az ekcémát okozhatja valamilyen táplálékallergia is, mint a tejfehérje-érzékenység.

Alkalmazhatjuk rovarcsípések kezelésére is, illetve égett- vagy vágott sebekre!

Mivel gombaölő is, használhatjuk korpás fejbőrre úgy, hogy a samponba csepegtetünk pár csepp olajat!

A vírusos időszakban használjuk inhalálásra, párologtatásra, nagyszerű levegőfertőtlenítő! Párologtatva hörghurutra, köhögésre, asztmára is tökéletes!

Alkalmazzák különféle kúpokban is, így ülőfürdőként hüvelygombásodásra is jó lehet! A gombaellenes hatás miatt láb-és bőrgombára is hasznos a lábfürdőbe csepegtetve!

Teafaolaj

Mihez használhatjuk még?

Takarításhoz készíthetünk egy általános lemosót: fél liter vízhez cseppentsünk 4 csepp teafaolajat, ez nagyon jó lehet felmosáshoz, mosdó-, kád- és mosogató takarításhoz is!

Érdemes mosáshoz is használni, például konyharuhák mosásához is tökéletes, cseppentsünk az öblítőtartályba 6 csepp olajat mosásonként!

 

Hogy alkalmazzuk pikkelysömör-és ekcéma esetén?

Pikkelysömör kezelésére: 50 csepp teafaolajat 10 evőkanál kukoricacsíra olajban elkeverünk, ezt a keveréket naponta 2-3-szor az érintett felületre kenjük!

Ekcémára: 10 g körömvirág krémhez 4 csepp teafaolajat heverünk, ezzel kenjük be az ekcémás részeket!

Képek forrása: pxhere.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja