SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes tippek a sok kézmosástól kiszáradt, kisebesedett kézre

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-04-06
Hideg időben gyakori, hogy a kézfej kiszárad, berepedezik, a koronavírus-járvány idején megkövetelt gyakori kézmosás pedig csak ront a helyzeten. A következő módszerekkel, készítményekkel enyhítheted a kellemetlen panaszokat:

A szappanos kézmosás és a hűvös idő egyaránt szárítja a bőrt a kézfejen. A legnagyobb probléma ezzel nem az, hogy nem a legszebb látvány, és még csak az sem, hogy kellemetlenül viszket, olykor fáj is, hanem az, hogy ha a kisebesedés olyan mértéket ölt, hogy a repedések vérezni kezdenek, sokkal könnyebben bejutnak a kórokozók is a szervezetünkbe.


Természetes megoldások kisebesedett bőrre:


Méz

A méz antioxidánsai kisimítják és táplálják a bőrt – de ne önmagában kend fel a kezedre, mert kellemetlen lesz a végeredmény. Keverj inkább össze egy evőkanál mézet egy evőkanál joghurttal, ezzel kend be a kezedet, és hagyd rajta 20 percig. Választhatsz mézzel készült natúrkozmetikumokat is.

Méz

Kép: stevepb / pixabay


Olajok

Extra szűz olívaolaj sok háztartásban megtalálható, de még jobb megoldás a drogériákban kapható madula- jojoba- vagy kendermagolaj. Legjobb, ha nedves kézre kened fel őket a következő módon: most meg a kezed, töröld szárazra, majd mosd meg megint – így teljesen tiszta lesz -, és a nedves kézre csöpögtess az olajból.

Olivaolaj

Kép: stevepb / pixabay


Vajak

Kókuszvaj, sheavaj, vagy egyszerűen csak a hagyományos típus egyaránt segít a problémán. A kókuszvaj ráadásul E-vitaminban is gazdag, nyugtatja a bőrt, enyhíti az égő érzést. Legjobb, ha vajakat tartalmazó készítményeket keresel a drogériában – vagy még jobb, ha rendelsz online –, de „tűzoltásnak” az is megteszi, ha egy kevés teavajat masszírozol a kézfejedbe.

Kókuszvaj

Kép: silviarita / pixabay


Körömvirág

A körömvirágkrém remek gyulladáscsökkentő hatású, így bátran alkalmazhatod kiszáradt, felrepedezett bőrre is.

Körömvirág

Kép: Mareefe / pixabay


Kamilla

Ha van otthon shea vajad, könnyen készíthetsz magad is kamillás krémet. Egy evőkanál virágra önts fél deci hidegen sajtolt olajat, és áztasd pár napig. A keverékből egy evőkanálnyit keverj össze 3 evőkanál olvasztott shea vajjal és pár csepp E-vitaminnal.

Kamilla

Kép: zerin117 / pixabay

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: slaviljubovski / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja