SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kockapesszárium: szuperegyszerű eszköz a méh- és hüvelysüllyedés kezelésére

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-11-07
A méh- és hüvelysüllyedés rendkívül kellemetlen, az életminőséget jelentősen rontó állapot. Kezelésére új módszert jelent a kockapesszárium, amelyet orvosi javallatra otthon is egyszerűen használhat a beteg.


Mi az a kockapesszárium?

A kockapesszárium hatféle méretben kapható, hüvelybarát, hajlékony szilikonból készült eszköz. Akkora méretet kell választani belőle, ami jól tart köhögés, tüsszentés vagy hasprés esetén is, de még nem nyom. A hüvelybe helyezve lehetővé teszi a szervek visszahelyeződését az eredeti állapotukba. Hajlékony kialakításának köszönhetően könnyen kezelhető, otthon is nehézség nélkül felhelyezhető és eltávolítható.
 

Milyen tünetek mellett javasolt a használata?

A kockapesszárium a kismedencei szervek süllyedésének (hüvelysüllyedés) kezelésére használható. A probléma több módon is jelentkezhet:

Méhsüllyedés: amikor a méh a hüvelycsatornába ereszkedik. Tünetei: Derékfájdalom, vizelet- és székletürítési panaszok, hüvelyből kitüremkedő duzzanat érzése, fájdalmas nemi élet.

Hólyagsüllyedés (hólyagsérv): a hüvely és a húgyhólyag közötti kötőszövet kitágulása. Tünetei: A hüvelyben tapasztalható idegentest-érzés (mintha egy tojás lenne ott folyamatosan), gyakori vizelési inger, vizelettartási gondok, ismétlődő húgyúti fertőzések, fájdalom vizelés és szex közben.

Végbélsüllyedés (végbélsérv): a hüvely és végbél közti kötőszövet kitágulása. Tünetei: Székelési nehézségek, folyamatos székelési inger, amely ürítés után sem szűnik meg.

A tünetek elsősorban szülés után és a menopauza idején jelentkeznek; valamilyen formájuk a középkorú nők felét érinti.

Kockapesszárium

Kép: fogamzas.com

 

Hogyan kell használni a kockapesszáriumot?

Mindenekelőtt fontos a probléma orvos általi diagnosztizálása, és a kezelés megbeszélése.

Az eszközt a beteg minden reggel magának helyezi fel, este pedig eltávolítja, hogy a hüvelyfal éjjel regenerálódni tudjon. Mivel a kezelendő panaszok általában az alacsony ösztrogénszinttel állnak összefüggésben, érdemes a kocka 2-3 élét felhelyezés előtt ösztrogéntartalmú géllel bekenni.

A kockapesszárium felhelyezése leginkább a tamponhoz hasonlít. Akkor van jó helyen, ha nem érezni. A felhelyezést speciális hüvelysíkosító zselé használatával tudjuk megkönnyíteni. Az eltávolítást a rajta található hurok segíti.
 

Kiknek nem ajánlott a használata?

A kockapesszárium előhozhat rejtett vizelettartási zavarokat. Terhesség, szoptatás és ösztrogénfüggő daganatos betegségek esetén az éleket nem szabad hormontartalmú krémmel bekenni.

A kockapesszárium (hüvelykocka) a fogamzas.com webáruházból rendelhető.

A cikk tájékoztató jellegű, nem helyettesíti az orvosi tanácsadást. Használat előtt mindenképp kérd ki kezelőorvosod véleményét!

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: holdosi / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja