SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Házi praktikák a kirepedezett sarok ápolására

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-07-18
A felrepedezett sarok nem csak csúnya, veszélyes is: fájdalmassá teszi a járást és fertőzések melegágya lehet. Az alábbi házi módszerekkel veheted fel a versenyt a probléma ellen.

A sarok kirepedezésének oka a száraz bőr, a túlsúly, a túl forró vízben való fürdés, de az öröklött hajlam is közre játszik. Fontos még az elején kezelni a problémát, később ugyanis elfertőződhet a terület.

Ha bármi egyéb problémád – cukorbetegség, ekcéma vagy egyéb bőrbetegség – van, ne kísérletezz házi módszerekkel, hanem kérd orvos segítségét!

Az első lépés a habkő használata, amely bármelyik drogériában kapható néhány száz forintért. Fürdés vagy lábáztatás közben dörzsöld a sarkadat habkővel, így szabadulhatsz meg az elhalt hámsejtektől. Túlzásba azonban ne vidd, mert az is a terület elfertőződéséhez vezethet. Habkövezés után töröld szárazra a lábad, és jöhet a kiegészítő ápolás!

  • Krémezés: Kend be a sarkad vastagon hidratáló krémmel, húzz rá zoknit, és hagyd rajta egy éjszakát!

Krém

Kép: saponifier / pixabay

  • Zabpehely: Keverj össze egy evőkanál finomra őrölt zabpelyhet ugyanennyi olívaolajjal, és hagyd a pasztát 30 percig a sarkadon. Egy másik módszer szerint két evőkanál zabpehelyhez adj egy evőkanál mézet és egy kiskanál jojobaolajat!

Zabpehely

Kép: purple_zeppelin / pixabay

  • Szódabikabóna: Egy liter meleg tejbe önts 2 kis csomag szódabikarbónát, és ebben a fürdőben áztasd a lábad fél óráig. A szódabikarbónát összekeverheted apróra vágott paradicsommal is, és így készíthetsz sarokpakolást. Ebben az esetben néhány órát kell a masszát fent hagyni.

szódabikarbóna

Kép: evitaochel / pixabay

  • Banán: Nagyszerű puhító hatással rendelkezik a pépesített banán akár önmagában, akár egy fél avokádóval keverve. A sarkadat bekenve tekerd körül folpackkal, húzz rá zoknit, és hagyd hatni egy éjszakán át.

banán

Kép: ID 4924546 / pixabay

  • Növényi olajok: Az olívaolaj önmagában is remek hidratáló. Egész éjjel a lábon kell hagyni, és már két-három alkalom után látható lesz az eredmény.

Olívaolaj

Kép: stevepb / pixabay

  • Kókuszolaj: Alkalmazható magában vagy néhány csepp teafaolajjal. Alaposan az érintett területbe kell masszírozni, és egész éjjel hatni. Lemosni nem szükséges.

Kókuszolaj

Kép: DanaTentis / pixabay

  • Citromlé: Sokoldalúan használható a sarok ápolására. Önmagában is rákenhetjük a felrepedezett felületre, de ne lepődjünk meg, ha eleinte fájdalmas lesz, ahogy behatol a réseken keresztül a bőr alá. Készíthetünk bőrradírt is 1-1 evőkanál citromlé és olívaolaj és 5 evőkanál durva szemcséjű só keverékéből. Ezzel dörzsöljük be a sarkat jó alaposan, majd öblítsük le.

Citromlé

Kép: kerdkanno / pixabay

  • Vazelin: Pár csepp citromlével keverve szinte azonnal felpuhítja a bőrt.

 

Kapcsolódó cikkeink:

Indexép: jackmac34 / pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja