SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 szépségkezelés, amit be kell iktatni ünnepek előtt

Családinet [cikkei] - 2017-12-12
Az ünnepi időszakban mindenki szeretné a legjobb formáját hozni a partikon, családi-baráti találkozókon. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusa mestere, gyógykozmetikus a leghatékonyabb kezelésekről beszélt, amelyek még beleférhetnek az adventi időszak rohanásába.


1. Gyógynövényes mélyhámlasztó kúra 

A mélyhámlasztás az egyik leghatékonyabb kozmetikai kezelés, amely számos problémára kínál megoldást. Ilyen például a pattanásos, aknés hegek, májfoltok, szeplők eltüntetése, a tág pórusú, zsíros bőr korrekciója, a fakó, sápadt bőr élénkítése, a lassan regenerálódó bőr gyors frissítése, a feszességét vesztett kar, has és comb bőrének feszesítése.
- Ugyanakkor a kíméletes gyógynövényes eljárás igazi anti-aging bomba is, a korai ráncképződésre hajlamos, élettelen, idősödő bőr ellen bevethető eljárás – hangsúlyozza Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusa mestere, gyógykozmetikus. – Természetesen a kémiai vagy szintetikus mélyhámlasztás is hatékony, bár a koncentrációtól és a kezelés mélységétől függően bizonyos esetekben fennállhat a pörkösödés kockázata. Éppen a kíméletesebb és természetesebb lehetőség miatt fejlesztették ki kozmetológusok a gyógynövényes mélyhámlasztást, amely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába. Az intenzíven bemasszírozott gyógynövények hatására az anyagcsere-, és regeneráló folyamatok felgyorsulnak, a vérkeringés javul, és ezáltal az oxigén-, valamint tápanyag ellátás is megsokszorozódik. A 28 napos természetes bőrmegújulási ciklus így sokkal hamarabb, mindössze 3-5 nap alatt megy végbe. Már egy kezelés is látható változást hoz, de a legszebb eredmény a kúraszerűen végzett mélyhámlasztással érhető el. Természetesen tudni kell, hogy a gyógynövényes mélyhámlasztás egy korpázó és lemezes hámlást előidéző beavatkozás, amely csakis a bőr állapotának gondos felmérése után végezhető el.


2. Szőrtelenítés

Az alkalmi ruhákban fontos, hogy a kivillanó bőr tiszta, szőrtelen legyen. Ezért sokan az utolsó pillanatban esnek neki az epilálásnak, ám a körültekintés hiánya gyakran több kárt okoz, mint hasznot. A leggyakrabban előforduló „mellékhatás” a szőrtüszőgyulladás, ami elsősorban borotválás után alakulhat ki, főként, ha nem megfelelően higiénikusak a körülmények, ha használt, esetleg rozsdás a borotva. Ezzel az eszközzel viszonylag gyakoriak az önmagunknak okozott bőrsérülések is.  A gyantázás szintén elterjedt módszer, amihez azonban érteni kell. Ha csak kis erővel tépkedjük a gyantacsíkot, elhúzódó fájdalom és nem hatékony kezelés lesz a végeredmény, illetve meleg gyanta esetében fennáll az égési sérülés veszélye is. Az sem ritka, hogy kiderül, valaki allergiás a gyanta vagy éppen a szőrtelenítő krém összetevőire.  Ez utóbbiaknak ráadásul meglehetősen magas a vegyi anyag tartalma, így nem ajánlott a gyakori használatuk. A gyantázásnál arra is érdemes figyelni, hogy a hónaljban és az intim szőrzetnél a szőr növekedése nem olyan egyenletes, illetve a bőr érzékenyebb a fájdalomra, így ott tényleg nehézkes az otthoni szőrtelenítés. Így akinek érzékenyebb a bőre, nem egyenletesen nőnek a szőrszálai vagy tart a magának okozott fájdalomtól, ajánlatos felkeresnie egy szakembert a higiénikus, tartós szőrtelenítés végett.


3. Paraffinos kézápolás, lábápolás

A hűvös, szeles idő beálltával kezünk bőre repedezettebbé, érdesebbé válhat, ugyanígy a körmök, körömszélek is. Ilyenkor valóságos csodafegyver a paraffinos kézápolás, amelynek célja a bőr hidratálása, revitalizálása. A meleg kozmetikai pakolás alatt a hidratáló kézkrémek hatóanyagai a bőr alsó rétegeibe hatolnak, így serkentik a regenerációt is. Ezzel kezeléssel a bőr öregedését is késleltetni lehet, a finom bőrt ért erős hatások kellemetlen tünetei is halványíthatók. A bőrtípusnak megfelelő hatóanyaggal végzett kezelés után a kézbőr kisimul, bársonyos tapintású, egészségesen fénylő lesz és az ünnepi lakkozás is sokkal jobban mutat a körmökön. Hasonló eljárással a lábfejünk bőrét is felfrissíthetjük, amely így a sokat mutató tűsarkú cipőkben is bátran felvállalható.


4. Ajakápolás

Mikor ajkaink kicserepesednek, lényegében annyira kiszáradnak, hogy a rajta található finom bőr megreped. Ez okozza a látható a hámlást, vagyis a cserepes küllemet, és akár a fájdalmat is. Ilyenkor is segíthet a kozmetikus: az ajkak radírozása után számos, például glicerines pakolás áll rendelkezésre, hogy újra hidratáltak, teltek legyenek az ajkaink. Ez egyrészt fiatalosabb külsőt kölcsönöz, másrészt a rúzs, a szájfény is jobban mutat majd. 


5. Pakolások, méregtelenítő masszázs

A nagy rohanásban önmagában remek szépítőszer, ha egy kicsit megállunk, szánunk magunkra egy kis időt, kényeztetjük magunkat. Ilyenkor érdemes válogatni a kozmetikai pakolások, masszázsok közt, amelyek akár a karácsony hangulatát is idézhetik, az ünnepi aromák, a tömjén, a mirha, a szegfűszeg, az ánizs, a fahéj, az alma, a mandarin, a borsmenta, a fenyő használatával. Ha a hatóanyagokat ultrahang segítségével juttatjuk a bőrbe, elérhetjük a bőr mélyebb rétegeit is, így a hatás igazán hosszú távú lehet. Az ultrahangos kezelés eredményeképp a bőr frissebb, fiatalosabb lesz. 

Forrás: Dermatica
Fotó: Zenspa1 / flickr

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja