10 rákmegelőző szokás
Családinet [cikkei] - 2018-09-11
A rosszindulatú daganatos megbetegedéseket és azok szörnyű következményeit nem kell senkinek sem bemutatni.
Ritka az a család, ahol akár egy távolabbi rokon ne hunyt volna el rákban. Azonban mindig lehet cselekedni, és nagyon fontos, hogy időben történjen a megelőző intézkedés, így most következzen 10 rákmegelőző szokás.
Ritka az a család, ahol akár egy távolabbi rokon ne hunyt volna el rákban. Azonban mindig lehet cselekedni, és nagyon fontos, hogy időben történjen a megelőző intézkedés, így most következzen 10 rákmegelőző szokás.
- Figyelj oda az étrendedre!
Fontos az, hogy kevesebb vörös húst fogyassz, több bio gyümölcsöt és zöldséget majszolj, például salátát, káposztát, brokkolit, fokhagymát.
- Fogyassz zöld teát!
Rengeteg rákvédő hatóanyag van a zöld teában, többek között erős antioxidánsokat tartalmaz, amelyek védik a tüdőt, a melleket, a petefészket és a prosztatát a rákos betegségektől. A zöld tea gyógyhatását a nyugati civilizáció és orvoslás csak most kezdi felismerni, a keleti, ázsiai népek már évszázadok óta fogyasztják.
- Óvakodj a túl erős napsugaraktól!
Nyáron, a déli órákban ne menj ki napvédőkrém nélkül a napra, mert a káros napsugarak bőrrákot idézhetnek elő. Ha mégis muszáj kimenned a szabadba, viselj pólót, vagy vigyél magaddal napernyőt.
- Biztonságos együttlét
Az óvszer használatával nem csak a nem kívánt terhességet lehet megelőzni, hanem számtalan betegséget, köztük HPV által okozott méhnyakrákot is. Főként akkor érdemes a rendszeres óvszerhasználat, ha gyakran váltogatod a partnereidet.
- Rendszeres testmozgás
Mozogj rendszeresen, és sportolj azt, amit leginkább szeretsz, mert így létrejön a mozgás öröme. Ülj biciklire, ússz, kocogj, bármit mozoghatsz, a lényeg, hogy légy aktív.
- Fogyassz halat!
A legjobbat az egészségeddel akkor teszed, ha a vörös húsok helyett inkább halra váltasz, hiszen a halhúsban nagyon értékes tápanyagok vannak, amelyek a daganatos betegségektől is megvédenek.
- Pozitív gondolkodás
Mivel a tudósok megerősítették, hogy kapcsolat van a stressz és a rák kialakulása között, ezért érdemes pozitív gondolatok segítségével csökkenteni a stresszt, a szorongást. Próbáld ki a mély meditációt, amely segít megtisztítani az elmédet a rossz gondolatoktól.
- Mértékkel igyál sört, bort!
Furcsán hangzik, de a sör képes megvédeni egy bizonyos szintig a H. pylori baktérium ártalmaitól, amely viszonylag gyakran okoz gyomorrákot. A mértékkel történő borfogyasztás is segít megvédeni az egészségedet.
- Csökkentsd a cukorfogyasztásodat!
Kerüld az édes üdítőitalokat, ne egyél túl sok édes, cukros finomságot, mert a cukor segíti a rákos sejtek növekedését, szaporodását. Még a zéró cukortartalmú üdítőket se vásárold meg, mert azokban mesterséges édesítőszereket tesznek.
- Menj el szűrővizsgálatokra!
Ezek a vizsgálatok azt a célt szolgálják, hogy a betegség időben kiderülhessen, ami azért fontos, mert ezáltal a gyógyulás esélye sokkal nagyobb lesz.
Forrás: filantropikum.com
Indexkép: pixabay - rudyanderson
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Soha többé autizmus!
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak
A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.
Közösségi hozzászólások: